fot. flickr.com

Spotkanie ZNP z władzami oświatowej „Solidarności”

W Warszawie doszło do spotkania kierownictwa Związku Nauczycielstwa Polskiego z władzami oświatowej „Solidarności”. Dotyczy ono zapowiadanej na 14 października manifestacji pracowników oświaty.

W dniu Edukacji Narodowej pracownicy szkół i placówek oświaty będą się upominać przed Kancelarią Premier Ewy Kopacz o podwyżki dla nauczycieli i większe nakłady na oświatę.

Wojciech Jaranowski rzecznik oświatowej „Solidarności” liczy na to, że do protestu dołączą się też kolejne centrale związkowe.

Cieszymy się, że do naszej akcji protestacyjnej dołączył Związek Nauczycielstwa Polskiego i wspólnie będziemy protestować. Liczymy również, że inne centrale związkowe też się dołączą do naszej akcji. Zachęcamy wszystkich nauczycieli, pracowników oświaty, żeby 14 października też jechali do Warszawy. To jest nasza wspólna sprawa. Walczymy o większe nakłady na edukację i wzrost wynagrodzeń nie tyko dla nauczycieli, ale również pracowników administracji i obsługi szkoły – zaznacza Wojciech Jaranowski, rzecznik oświatowej „Solidarności”.

W ubiegłym tygodniu oświatowa „Solidarność” zdecydowała, że do czasu rozpoczęcia protestu będzie kontynuowała prowadzenie sporów zbiorowych z pracodawcami.


RIRM

drukuj