Dr Żurawski vel Grajewski: słowa prezydenta wybrzmiały bardzo mocno

Nie milkną echa wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy na forum ONZ. Szczególnie mocno wybrzmiały słowa prezydenta dotyczące stosowania prawa międzynarodowego oraz prześladowania jazydów – ocenił dr Przemysław Żurawski vel Grajewski.

Prezydent Polski zaapelował wczoraj do społeczności międzynarodowej o tworzenie świata opartego na „sile prawa, a nie na prawie siły”. Przekonywał też, że pomoc finansowa dla krajów rozwijających nie powinna się łączyć z narzucaniem im systemu wartości czy ideologii zwłaszcza w kwestii modelu rodziny, wychowania dzieci i ochrony życia.

Wizyta oraz samo wystąpienie miały pozytywny oddźwięk dla interesów Polski pod wieloma względami. Prezydent poruszył ważne kwestie – mówi politolog dr Przemysław Grajewski vel Żurawski.

– Myślę, że warto wskazać na wymiar historyczny, tzn. na przypomnienie agresji niemiecko-sowieckiej na Polskę i warto wskazać także na bardzo wyraźny głos w obronie prześladowanych na Bliskim Wschodzie i Chrześcijan, i Jazydów. To zostało dostrzeżone. Prezydent Duda był jedynym i pierwszym politykiem jak dotąd, który w ogóle wspomniał na forum międzynarodowym w tej skali o Jazydach. I to odnotowano. Myślę, że w zakresie wizerunkowym ta wizyta zarówno wystąpienie w ONZ, jak i spotkanie nieformalne, była udana – ocenia politolog.

Wczoraj prezydent Andrzej Duda rozmawiał m.in. z prezydentem Barackiem Obamą, z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką i przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Dziś, w ostatnim dniu wizyty w Nowym Jorku, prezydent Andrzej Duda weźmie udział w spotkaniu pt. „Adriatyk-Bałtyk-Morze Czarne” oraz uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl