Kolejne spotkanie prezydenta z liderem PiS w piątek

W piątek po południu prezydent Andrzej Duda po raz kolejny spotka się z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Będzie to już czwarte spotkanie głowy państwa z liderem partii rządzącej w sprawie zmian w wymiarze sprawiedliwości.

W ubiegłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość przekazało prezydentowi swoje poprawki do zaproponowanych przez niego projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Ich treść nie jest dokładnie znana. Wiadomo jedynie, że dotyczy m.in. rozwiązań na wypadek, gdyby Sejm nie zdołał, jak proponuje prezydent, większością trzech piątych głosów wybrać członków Krajowej Rady Sądownictwa.

Politolog Jarosław Komorniczak odnosząc się do piątkowego spotkania prezesa Prawa i Sprawiedliwości z prezydentem Andrzejem Dudą, podkreśla, że nie jest pewne, czy będzie ono ostatnim dotyczącym kwestii sądownictwa przed przekazaniem projektów do Sejmu.

– Są jeszcze wciąż pewne obszary, w których większość parlamentarna musi się z panem prezydentem porozumieć – co do kształtu tych propozycji – jeżeli mają one sprawnie przejść cały proces legislacyjny. Tu trzeba postawić pytanie, czy nie jest tak, że te częste spotkania wychodzą obozowi Zjednoczonej Prawicy na dobre oraz czy nie jest tak, że jednak sprawny kontakt między prezydentem a liderem większości parlamentarnej służy temu, żeby takie problemy w przyszłości się nie pojawiały i żebyśmy mieli lepiej oraz sprawniej przygotowany proces legislacyjny – mówi  Jarosław Komorniczak.

Ostatnia rozmowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości z prezydentem w sprawie zmian w wymiarze sądownictwa miała miejsce 5 października. Poprzednie dwie odbyły się we wrześniu, zanim Andrzej Duda przedstawił własne projekty ustaw dotyczące Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa.

Te trafiły do konsultacji na początku października. Projekty autorstwa Prawa i Sprawiedliwości prezydent Andrzej Duda zawetował w lipcu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl