Biskup z Kuby z wizytą w Polsce

Ks. bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski spotkał się z ks. bp. Marcelo Arturo Gonzalezem Amadorem, ordynariuszem diecezji Santa Clara na Kubie.

Biskupi spotkali się 2 marca, br. w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Ks. bp Arturo Amador przebywa w naszym kraju z kilkudniową wizytą.

Spotkanie w Episkopacie było okazją do podziękowania za dotychczasowe wsparcie ze strony polskiej dla diecezji Santa Clara. Na Kubie posługują już bowiem kapłani i siostry zakonne z Polski. Sytuacja w diecezji nie jest łatwa. Choć jest położona w centrum i liczy milion mieszkańców, to posługuje tam zaledwie kilkunastu księży. Wiele parafii, które zostały zamknięte w czasie rewolucji, wciąż nie funkcjonuje. Ks. bp Arturo Amador poszukuje misjonarzy, którzy wybiorą się z posługą do tej kubańskiej diecezji. Jego pragnieniem jest, aby polscy kapłani przyjechali na Kubę i zaopiekowali się nieczynnymi obecnie parafiami.

Ks. bp Marcelo Arturo Gonzalez Amador jest ordynariuszem diecezji Santa Clara na Kubie. W 1998 r. był głównym organizatorem wizyty Jana Pawła II w tamtej diecezji.

KEP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl