Spółki Skarbu Państwa przeprowadzą analizę wydatków

Spółki należące do Skarbu Państwa przeprowadzą analizę wydatków m.in.  na usługi konsultingowe, doradcze, marketingowe i szkoleniowe.

Ministerstwo Skarbu Państwa poprosiło o analizę takich wydatków w ramach wzmacniania nadzoru właścicielskiego nad spółkami. Chodzi o lata 2013-2015. Według przedstawicieli resortu takie kontrole powinny być standardową i regularną procedurą.

Poseł Marek Suski, przewodniczący sejmowej Komisji ds. Energi i Skarbu Państwa podkreśla, że poprzedni rząd ukrywał informacje o wydatkach na promocję.

– Rządy PO odpowiadały, że to jest tajemnica handlowa i nic posłom i obywatelom do takiej wiedzy. Teraz trzeba zrobić audyt, bo jeżeli ktoś nie chce udzielić informacji, to budzi to poważne wątpliwości. Czy rzeczywiście tam było wszystko uczciwie? Ten audyt, częściowy, bo też nie mieliśmy w stu procentach danych, dotyczących finansowania mediów pokazał, że bardziej chodziło o promocję różnych osób, reklamę przedwyborczą albo zamykanie ust, kiedy pojawiały się niewygodne informacje – powiedział poseł Marek Suski.

Rząd PiS-u chce zastąpić Ministerstwo Skarbu Państwa instytucją, która będzie skoncentrowana tylko i wyłącznie na nadzorze właścicielskim.

W nowym podmiocie, który ma powstać najpóźniej do połowy przyszłego roku  znajdą się najważniejsze spółki Skarbu Państwa. Wśród nich minister wymienia się: KGHM, Grupę Azoty, PLL LOT, PKO BP, PZU.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl