PO milczy ws. powiązań w SKOK-u Wołomin

PO chce podkomisji do spraw SKOK-ów – bagatelizuje jednak sprawę powiązań prezydenta Bronisława Komorowskiego z władzami SKOK-u Wołomin.

W środę odbyło się niejawne posiedzenie Sejmowej Komisji Finansów w sprawie SKOK-ów. Omawiane były tam nieprawidłowości w kasach oszczędnościowych. Po posiedzeniu posłowie PO wskazali na potrzebę powołania specjalnej podkomisji badającej działalność SKOK-ów

Poseł Beata Szydło, wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Finansów powiedziała, że to działanie partii rządzącej jest próbą gry politycznej w kampanii prezydenckiej.

– Jest to bardzo niedobre, dlatego że PO gra przede wszystkim emocjami klientów SKOK-ów. My możemy oczywiście rozważać tutaj różne kwestie, natomiast trzeba pamiętać, że ci klienci muszą czuć się bezpieczni. Są rzeczy do naprawy i trzeba je naprawić. Dobrze ze KNF kieruje swoje uwagi do określonych SKOK-ów i każdy z nich, do którego takie wnioski wpływają, powinien podejmować kroki naprawcze. Nie możemy wykorzystywać całej tej sytuacji w grze politycznej w kampanii prezydenckiej. Natomiast to, ze pojawił się wniosek o powołaniu podkomisji, jest tylko dowodem na to, że PO będzie próbowała wykorzystywać tę sprawę przez całą kampanię wyborczą – powiedziała poseł Beata Szydło.

Wczoraj odbyło się posiedzenie Zespołu Parlamentarnego do spraw skutków działalności Komisji Weryfikacyjnej WSI. Zespół omawiał sprawę „powiązania Bronisława Komorowskiego ze SKOK-iem Wołomin”.

Wykazano, że mechanizm wyłudzania pieniędzy przez SKOK Wołomin był podobny do tego stosowanego przez fundację Pro Civili założoną przez oficerów WSI.

Fundacja kierowana przez Piotra P. wyprowadziła z Wojskowej Akademii Technicznej oraz banków 400 mln zł. Pieniądze trafiały na Cypr, gdzie ambasadorem RP był Tomasz Lis, były podwładny Bronisława Komorowskiego i członek Pro Civili.

– Te same osoby, które są w fundacji Pro Civili, ich rodziny – żony, dzieci – znajdują się później w SKOK Wołomin. Zasiadają w organach tych instytucji, pozyskują z nich kredyty. To wszystko jest widoczne dla każdej instytucji państwowej – ABW, Urzędu Skarbowego, KNF-u. Te same osoby i ten sam sposób działania. Instytucje państwowe w żaden sposób nie działają, milczą – powiedział poseł Bartosz Kownacki.

Podczas posiedzenia zespołu zaprezentowane zostały też zdjęcia wskazujące na znajomość polityków PO, w tym prezydenta Komorowskiego z władzami SKOK Wołomin.

Do zarzutów odniósł się poseł PO Mariusz Witczak. Powiedział, że mówienie o politykach PO w kontekście SKOK-ów, to „próba odwracania uwagi, zaciemniania prawdziwego obrazu sytuacji”.

Retransmisję posiedzenia parlamentarnego zespołu w sprawie powiązań Bronisława Komorowskiego ze SKOK Wołomin przeprowadzi dziś o godz. 8.45 Tv Trwam.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl