fot. twitter.com

Caritas Polska uruchomiło Mobilną Ambasadę ,,Laudato Si”

Specjalny, ekologiczny autobus wykonany przez polskich inżynierów ruszył w trasę na spotkanie z mieszkańcami polskich miast. Akcja ma związek z trwającym od niedzieli Szczytem Klimatycznym ONZ w Katowicach. 


Celem akcji jej popularyzacja papieskiej encykliki „Laudato Si”, która poświęcona została współczesnym wyzwaniom związanym ze środowiskiem naturalnym. Mobilna Ambasada, czyli elektryczny autobus sponsorowany przez Jastrzębską Spółkę Węglową, podróżować będzie po Polsce, promując proekologiczne nauczanie Kościoła.

Autobus przez rok dotrze nie tylko do dużych miast, ale także mniejszych miejscowości i wsi – zaznacza dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki.

– Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za ziemię, która jest naszym domem, naszą matką. Nasze działania edukacyjne na temat integralnej ekologii, w którą człowiek jest zaangażowany, będziemy prowadzić w całej Polsce, w wielu diecezjach,. Będziemy zajmować się tym tematem na prośbę Ojca Świętego Franciszka. Mobilna Ambasada ,,Laudato Si” jest początkiem, naszego zaangażowania ekologicznego – podkreśla ks. Marcin Iżycki.

Inicjatywę mobilnej ambasady „Laudato Si” wspiera także administracja państwowa, m. in. resort finansów, Krajowa Administracja Skarbowa oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj