Skarbonki Miłosierdzia trafią do polskich domów

680 tys. Skarbonek Miłosierdzia trafi do polskich domów w ramach akcji Jałmużna Wielkopostna. Organizują ją wspólnie Caritas Polska, Eleos Kościoła Prawosławnego oraz Diakonia Kościoła Ewangelickiego. Celem akcji jest zwrócenie większej uwagi na kondycję oraz potrzeby osób chorych i starszych, a także realna pomoc.

Skarbonkę Jałmużny Wielkopostnej może otrzymać każdy. Rozdawane są one w parafiach i na lekcjach religii. Drobne datki zbierane do niej, m.in. przez dzieci i młodzież zostaną przekazane na pomoc osobom chorym i starszym.

– Jeżeli będziemy realizowali to przykazanie miłości na co dzień – staniemy się autentyczni. Zamierzamy wspierać tych, którzy są w trudnej sytuacji. To będzie widoczne, a inni zapragną nas naśladować. Przede wszystkim musimy żyć Ewangelią i wypełniać czyny miłosierdzia. Miłosierdzie to nie jest tylko danie złotówki, jakaś jałmużna, ale również życzliwość wobec drugiego człowieka, podanie mu ręki, jakieś dobre słowo, zauważenie bliźniego. Słowa uczą, przykłady pociągają, dlatego muszą być konkretne wzory tego miłosierdzia z naszej strony – podkreśla ks. dr Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Jałmużna Wielkopostna prowadzona jest przez Caritas Polska od 1995 roku. Od 2000 roku ma wymiar ekumeniczny. Akcję można również wesprzeć wysyłając charytatywny sms lub dokonując wpłaty na konto Caritas Polska.

                                                                             RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl