Zamość: dziś finał akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”

W Zamościu odbędzie się dziś finał IX akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”. Dzięki darczyńcom dzieci z mniej zamożnych rodzin otrzymają wyprawki szkolne.

Na spotkanie z podopiecznymi Caritas do Zamościa przybędą m.in. szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalik.

Podczas finału akcji na najmłodszych czeka szereg atrakcji. Przewidziano m.in. bieg po wyprawkę, wspólny taniec oraz konferencję „Dzieci pytają, wielcy odpowiadają”. Zagra również zespól „Arka Noego”.

Ks. Marek Dec, zastępca dyrektora Caritas Polska, poinformował, że wyprawki szkolne trafią nie tylko do dzieci z Polski, zostaną obdarowani także najmłodsi na Ukrainie i Białorusi.

– Postanowiliśmy kontynuować tę akcję, aby nie tylko wychodzić naprzeciw potrzebom biednych rodzin, czy biedniejszych spośród nas, ale właśnie zobaczyć, jak wiele radości może dać ten początek roku szkolnego. Istotnym faktem również jest to, że kilkaset wyprawek zostanie przekazane na pomoc dla dzieci ze wschodu, czyli z Białorusi, z Ukrainy. Pierwsze wyprawki już pojechały za granicę, wyprawki też będą pomocą dla rodzin poszkodowanych w ostatnich wichurach, które nawiedziły Polskę – tłumaczył ks. Marek Dec.

Plecaki z przyborami dla dzieci przygotowali m.in. prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, przewodniczący KEP ks. abp. Stanisław Gądecki oraz wielu znanych Polaków. Inicjatywę pobłogosławił Ojciec św. Franciszek.

W ubiegłym roku Caritas Polska przekazała 50 tys. szkolnych wyprawek.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl