fot. Ewa Sądej/Nasz Dziennik

Caritas rozdaje owoce i warzywa najbiedniejszym

Akcja Caritasu, polegająca na rozdawaniu żywności najuboższym i osobom w ciężkiej sytuacji życiowej, odbywa się w całej Polsce, w ramach programu „Embargo”. To już trzecia edycja tej inicjatywy – informuje „Nasz Dziennik”.

Z pomocy mogą skorzystać osoby samotne, których dochód nie przekracza 813 złotych oraz osoby żyjące w rodzinach, których dochód nie przekracza 684 zł na jednego jego członka.

Dary będą również przekazywane do osób, które minimalnie przekraczają kryterium dochodowe. Są wśród nich m.in. niepełnosprawni oraz matki samotnie wychowujące dzieci.

– Te warzywa i owoce będą mogły trafiać również do szkół. Aby uzyskać informacje, gdzie można odebrać te warzywa i owoce, trzeba zgłosić się do diecezjalnej Caritas bądź po prostu pytać w placówkach Caritas. W każdej diecezji wygląda to trochę inaczej. Caritas może przekazywać te warzywa i owoce również osobom, które np. mają trudną sytuację rodzinną, czyli w domu jest osoba niepełnosprawna, która wymaga pielęgnacji albo jest drogie leczenie, czy też jest to rodzina wielodzietna, gdzie wiadomo, że te standardy wyglądają trochę inaczej – powiedział Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska.

W ubiegłym roku, w związku z ogłoszonym przez Rosję embargiem na polskie owoce i warzywa, oddziały Caritas rozpoczęły rozdawać je potrzebującym. Ubodzy otrzymali m.in. jabłka, pomidory oraz marchewkę. Program będzie realizowany do końca maja tego roku.

RIRM

drukuj