fot. https://www.facebook.com/CaritasPoznan

Wigilia Caritas w poznańskich jadłodajniach

Od wielu lat w Poznaniu organizowana jest największa Wigilia dla ubogich w Polsce. W tym roku z powodu pandemii tradycyjnego spotkania dla potrzebujących nie będzie. W jadłodajniach Caritas będzie można jednak odebrać  świąteczne paczki i tradycyjne potrawy. Ruszyła zbiórka na ten cel.

Na terenie poznańskich targów spotkały się osoby samotne, chore, ubogie i bezdomne. W tym roku, tak jak i w zeszłym, z powodu pandemii tradycyjnej Wigilii nie będzie. [czytaj więcej]

– Ze względu na cały czas panującą pandemię to spotkanie odbędzie w podobnej formie jak w ubiegłym roku, czyli od godziny 10.00 będziemy czekać na naszych gości w czterech jadłodajniach, które prowadzone są przez Caritas – mówił ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

W Jadłodajniach rozdawane będą wigilijne paczki „na wynos”.

– Tradycyjnie ma to być karp, kapusta, barszcz z uszkami, ziemniaki. Dla każdego, kto skorzysta tego dnia z naszej gościny w jadłodajniach, przygotowana będzie paczka z produktów, które zbieramy, które można też ofiarować – zaznaczył ks. Marcin Janecki.

Takich paczek wolontariusze Caritas chcą przygotować 1400. Na zakup żywności i wyposażenie paczek potrzeba pieniędzy, dlatego uruchomiono specjalną zbiórkę.

– Wystarczy wejść na naszą stronę internetową Caritas Poznań i tam można wpłacić dobrowolną ofiarę na ten cel – poinformowała Paula Pacałaty- Ławniczak z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Więcej informacji o zbiórce można znaleźć na stronie internetowej poznańskiego Caritas. [zobacz więcej]

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl