caritaspoznan.pl/woda

Caritas Poznań: akcja „Podaruj wodę bezdomnemu”

Caritas Poznań codziennie pomaga bezdomnym oraz ubogim rozdając posiłki w jadłodajniach na terenie Poznania. W okresie wzmożonych upałów zadba również o nawodnienie swoich podopiecznych.

Okres letni to czas wysokich temperatur i większego nasłonecznienia. Już od dłuższego czasu zauważyć można, że temperatura w Poznaniu wielokrotnie przekraczała 20 stopni, a najbliższe miesiące będą niosły ze sobą równie ciepłą pogodę. Każdy z nas wie jak ważne w takich dniach jest wypicie odpowiedniej ilości wody. Osoby bezdomne bardzo często nie zwracają uwagi na to czy spożywają jej wystarczającą ilość. Wielu z nich jest odwodnionych. Niejednokrotnie sygnalizują bóle głowy, które mogą być skutkiem udarów słonecznych.

W związku z tym ruszyliśmy z kolejną edycją akcji „Podaruj wodę bezdomnemu”. Zbieramy fundusze, aby móc codziennie, kiedy tylko temperatura w trakcie lata przekroczy 25 stopni rozdawać w naszych jadłodajniach każdemu podopiecznemu butelkę wody.

– Chcemy pomóc osobom bezdomnym w czasie wzmożonych upałów, kiedy człowiek bez odpowiedniego nawodnienia może nawet stracić życie. Codziennie każdy powinien wypić, co najmniej 2 litry wody. Nie możemy więc odmówić tego również osobom bezdomnym. Brak wody może mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Dlatego rozpoczęliśmy kolejną edycję akcji zbierania funduszy na ten cel. Podarowując bezdomnym wodę, w najprostszy sposób chcemy dbać o ich życie  – mówi ks. Łukasz Łukasik, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej i inicjator projektu.

Podczas poprzedniej edycji akcji udało się rozprowadzić wśród podopiecznych jadłodajni ponad 5 000 litrów wody.

Akcję można wesprzeć poprzez stronę https://caritaspoznan.pl/woda oraz aplikację mobilną Caritas oraz przelewem na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej o tytule „Woda dla bezdomnego”.

Ks. Łukasz Łukasik, z-ca dyrektora Caritas Poznań/radiomaryja.pl

drukuj