fot. www.caritas.pl

Akcja Caritas: „Tornister pełen uśmiechów”

Tornister pełen uśmiechów” jest akcją ogólnopolską organizowaną przez Caritas Polska i diecezjalne Caritas. Akcja polega na rozprowadzeniu wśród ludzi dobrej woli tornistrów, które zostaną przez nich wypełnione przyborami i artykułami szkolnymi, takimi jak bloki, zeszyty, kredki, farby, piórniki i inne przybory potrzebne dzieciom  w szkole. 

Tornistry zostaną rozprowadzone w poszczególnych parafiach, do których chętne osoby mogą zgłaszać swój udział w akcji. Puste tornistry zostaną rozdane 15 sierpnia w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zaś wypełnione powinny wrócić do parafii  do 23 sierpnia 2013. Parafie, które zechcą uczestniczyć w akcji zatrzymają 50% wypełnionych plecaków, zaś drugie 50% plecaków trafi do dzieci będących pod stałą opieką Caritas DWP.

Caritas prosi Księży Proboszczów, przedstawicieli Parafialnych Zespołów Caritas i inne osób zainteresowane  o zgłaszanie udziału w akcji pod nr tel. 22/ 619 44 76. Odbiór pustych tornistrów w biurze Caritas przy ul. Kawęczyńskiej 49 (do 12 sierpnia).

Caritas zachęca, by włączyć się do akcji, która pomoże dzieciom z najbiedniejszych rodzin radośnie rozpocząć rok szkolny. Warto dodać, że w ubiegłych latach, akcja okazała się sukcesem. W wielu parafiach liczba chętnych, którzy chcieli włączyć się w pomoc dzieciom znacznie przewyższyła liczbę rozdanych plecaków.

sekretarz Caritas DWP ks. Rafał Paździoch
Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej

drukuj