Z wiarą i dziękczynieniem do stóp Pani Jasnogórskiej

Rodzina Radia Maryja z Polski i zagranicy już po raz XXI w sobotę i niedzielę spotka się u stóp Matki Bożej Częstochowskiej. Tegorocznej pielgrzymce towarzyszy hasło „Mocni wiarą”.


 

„Idziemy do Matki Najświętszej najpierw dziękować, przepraszać, prosić i słuchać co Ona ma do powiedzenia” – mówi o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

–  Idą ci, którzy są w szkole Maryi od wielu lat. Może od samego początku. Jesteśmy w dziele ewangelizacji Polski i świata. Radio Maryja jest dziełem ewangelizacji. Ojciec Święty Jan Paweł II wiele razy do nas mówił: „Podobni jesteście do ewangelicznego siewcy, który wyszedł by siać ziarno”, żeby to dzieło istniało, trzeba je zawsze wspierać modlitwą, pracą, życzliwością, ale także trzeba wspierać je finansowo – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

W ubiegłym roku spotkanie odbywało się w kliku intencjach, m.in. o wolność mediów, a także o miejsce na multipleksie dla TV Trwam.  W tym roku Rodzina Radia Maryja uda się do stóp Jasnogórskiej Pani z dziękczynieniem za dar kanonizacji Jana Pawła II, a także wywalczone przez miliony osób miejsce dla TV Trwam na platformie cyfrowej.

Pielgrzymi cały czas modlą się o terminowe wejście na multipleks, jak podkreślają „to jeszcze będzie długa droga”.

– Dziękujemy Panu, że zapadła taka decyzja. Będziemy jednak czekać do chwili rozpoczęcia nadawania programu przez Telewizję Trwam, bo może się okazać, że to jeszcze będzie długa droga – akcentują pielgrzymi.

Cały czas trwa akcja zbierania podpisów w obronie TV Trwam. Do dziś w biurze Radia Maryja w Toruniu podliczono 2 mln 514 tys. 84 podpisy. Do tej pory w Polsce i za granicą odbyło się 176 marszów. Planowane są kolejne.

Tegoroczne spotkanie u Matki Bożej Częstochowskiej rozpocznie się Mszą św. w sobotę o godz. 18. Eucharystii przewodniczył będzie ks. bp Ignacy Dec, pasterz diecezji świdnickiej. Ten dzień zakończy Apel Jasnogórski.

W niedzielne przedpołudniem uroczystej Eucharystii przewodniczył będzie ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, delegat KEP ds. TV Trwam. Homilię wygłosi ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP.

Spotkanie słuchaczy na Jasnej Górze co roku poprzedza pielgrzymka do Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, a także zjazdy młodzieży i dzieci.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl