Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja publicznym wyznaniem wiary

Już po raz XXI Rodzina Radia Maryja z kraju i z całego świata przybyła na Jasną Górę. Tegoroczne spotkanie u stóp Jasnogórskiej Pani odbywa się pod hasłem ,,Mocni wiarą”. Nawiązuje ono do Roku Wiary ustanowionego przez Ojca św. Benedykta XVI. Transmisja w Radiu Maryja i TV Trwam.

Uczestnicy spotkania dziękują za zapowiedź kanonizacji bł. Jana Pawła II i ,,wywalczone – przez miliony – miejsce na cyfrowym multipleksie”. Pielgrzymka rozpoczęła się w sobotę wieczorną Mszą św. sprawowaną na jasnogórskich wałach.

Na początku Eucharystii przybyłych pielgrzymów powitał o. Marcin Ciechanowski OSPPE. Zaprosił do oddania Pani Jasnogórskiej wszelkich spraw, samych siebie i swoje rodziny, a także Radio Maryja i inne dzieła przy nim powstałe. „Kto oddaje się Maryi jest bezpieczny” – akcentował paulin.

– Jako paulin, chciałbym Was wszystkich zaprosić do tego, abyście oddali Maryi Radio Maryja, TV Trwam i Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej; abyście oddali samych siebie, swoje rodziny, swoich kapłanów. Kto oddaje się Maryi jest bezpieczny. Ojcowie Kościoła mówili, iż sercem Matki Bożej jest Arka Noego. Wiecie, że przyszedł potop, wiele ludzi zginęło, ale tym, którzy schronili się w Arce nic się nie stało, oni byli bezpieczni. Tą Arką, którą Bóg nam dał jest serce Maryi, jest Jasna Góra – akcentował o. Marcin Ciechanowski.

O. Marcin Ciechanowski podkreślił, iż Maryja jest twierdzą warowną, w której możemy być bezpieczni.

– Chcemy dzisiaj prosić tutaj Matkę Bożą, aby otoczyła nas płaszczem swojej opieki. Jasna Góra, do której przybyliśmy jest zbudowana jak twierdza; są tu mury obronne, fosy, w których była woda. Te mury jak twierdza pokazują nam tę wspaniałą prawdę, że Maryja jest twierdzą obronną, warowną, a my jesteśmy ludźmi bezbronnymi. Nie umiemy walczyć sami i dlatego chroni nas to, że w tej twierdzy przesiadujemy, jesteśmy. Tą twierdzą jest serce Maryi, w którym możemy być bezpieczni – powiedział o. Marcin Ciechanowski.

Eucharystii koncelebrowanej przewodniczył ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz świdnicki. W homilii podkreślił, że obecna, doroczna pielgrzymka Radiowej Rodziny jest naszym publicznym wyznaniem wiary, jest przyznaniem się do Chrystusa przed ludźmi.

„Przybywamy  na Jasną Górę, by dziękować za perspektywę rozwoju TV Trwam, za dar Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych; przybywamy, by nabrać odwagi do zachęcania naszych domowników, sąsiadów, przyjaciół do praktykowania  wiary w modlitwie, w nabożeństwach i w postawie życia zgodnego z prawem Bożym” – mówił ksiądz biskup.

Pasterz diecezji świdnickiej dziękował katolickim mediom za promowanie wartości religijnych i narodowych.

– Jesteśmy wdzięczni Radiu Maryja, Telewizji Trwam, „Naszemu Dziennikowi, częstochowskiej „Niedzieli” i innym mediom katolickim za przybliżanie nam bohaterów wiary, ludzi przywiązanych do Pana Boga, do Kościoła i do Ojczyzny, którzy nie tylko słowem, ale całym życiem, także przyjmowanym cierpieniem, wyznawali wiarę  w Chrystusa i promowali na co dzień wartości religijne i narodowe. Drodzy bracia i siostry mówią nam często i do tego często wracają, że my dzielimy Polaków, a my mówimy, że nie dzielimy, ale łączymy wokół Chrystusa, Jego Ewangelii, wokół wartości chrześcijańskich i narodowych – powiedział ks. bp Ignacy Dec.

Ks. bp Ignacy Dec odniósł się także do prześladowania chrześcijan na świecie – m.in. w krajach Bliskiego Wschodu, czy Północnej Afryki. W roku 2011 na świecie zginęło 100 tys. chrześcijan z powodu wiary.  Ksiądz biskup mówił, że w Europie, także w Polsce, w okresie dominacji systemów totalitarnych miało miejsce na szeroką salę mordowanie kapłanów i wiernych świeckich.

Dziś jak stwierdził, za publiczne wyznawanie wiary, nie ma kar fizycznych, ale coraz częściej zdarza się kamienowanie medialne. Owo medialne linczowanie praktykują nie tylko opłacani, poprawnie polityczni, mało liczący się z Bogiem  dziennikarze, ale także nawet niektórzy tzw. katolicy otwarci, liberalni, wśród których trafi się czasem nawet i  ksiądz, co się ostatnio i w katolickiej Polsce zdarzyło.

Podał on przykład kolejnego kapłana, który został zaatakowany za wierność prawdzie, za wierność nauce Kościoła, dziś bardzo niewygodnej dla niektórych środowisk. Ks. bp Ignacy Dec stwierdził, że byliśmy i jesteśmy świadkami w jakiej atmosferze medialnej trwało i trwa ubieganie się katolickiego społeczeństwa o miejsce na multipleksie cyfrowym dla TV Trwam.

– Wśród naszych adwersarzy, którzy w wielu przypadkach deklarują się jako wierzący katolicy, jakże często można się spotkać z  pogardą i szyderstwem i małą wrażliwością na argumenty rozumowe,  bo w gruncie rzeczy nie chodzi im o prawdę, tylko o zwycięstwo ideologiczne, korzyści partyjne. Chrystus dzisiaj dodaje nam odwagi i aż trzy razy w Ewangelii mówi nam: „Nie bójcie się ludzi”. Bogu dziękujemy, że mamy takich opatrznościowych mężów wiary, którzy nie boją się ludzi, wśród których na pierwszym planie widzimy Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka. Wierni to widzą i są wdzięczni, że mają odważnych pasterzy, którzy nie boją się wilków i przed nimi ich bronią – powiedział ks. bp Ignacy Dec. 

Na zakończenie Mszy św. głos zabrał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja. Powiedział, że chwała KRRiT; przyznane Fundacji Lux Veritatis – nadawcy TV Trwam – miejsce na multipleksie cyfrowym to cud; zwycięstwo modlących się ludzi.

– Wszystkim z całego serca dziękujemy za modlitwę. Pan Bóg to widzi i wynagrodzi każde dobro, a na pewno modlitwę. To, że powiedzieli, że dadzą miejsce na multipleksie nie oznacza, że tak będzie. Z tym jeszcze nic nie wiadomo. Zgodzicie się? Nie bądźmy naiwni, patrzmy dobrze. Wiemy ile było obiecanek. Miała być polityka miłości, tylko jaka to miłość? Prawdziwą miłość głosimy my – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Dyrektor Radia Maryja poinformował także, że 30 listopada odbędzie się uroczyste poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego pod Świątynią pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i błogosławionego Jana Pawła II.

Pierwszy dzień pielgrzymowania Radiowej Rodziny zakończył się Apelem Jasnogórskim, który poprowadził o. Janusz Sok CSsR, przełożony Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

W niedzielę przed południem sprawowana będzie uroczysta Eucharystia, której przewodniczył będzie ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, delegat KEP ds. TV Trwam. Homilię wygłosi ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu. Modlitewne spotkanie zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Na pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę zbierane są podpisy przeciwko przeznaczaniu przez UE pieniędzy podatników na zabijanie dzieci nienarodzonych.

Ruchy pro-life z całej Europy utworzyły europejską inicjatywę obywatelską „Jeden z nas”.

Jest to pierwsza w historii akcja mająca na celu zmuszenie UE do zaprzestania finansowania z pieniędzy publicznych tzw. aborcji, oraz eksperymentów na embrionalnych komórkach macierzystych. Ruchy pro-life  domagają się ujednolicenia regulacji prawnej UE i zakazania finansowania tych działań. Inicjatywę tę na początku lutego poparł Ojciec św., a później także Episkopat Polski. Akcję wspiera Radio Maryja, TV Trwam i Nasz Dziennik.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl