fot. PAP/EPA

Poniedziałek dniem żałoby w Rosji

Poniedziałek 15 lipca będzie w Moskwie i obwodzie moskiewskim dniem żałoby po ofiarach sobotniego zderzenia ciężarówki z autobusem. W wypadku, zawinionym zapewne przez kierowcę ciężarówki, zginęło 18 ludzi, a obrażenia odniosło 43, z czego 28 hospitalizowano.

O ogłoszeniu żałoby poinformowała służba prasowa gubernatora obwodu moskiewskiego. Wśród ofiar śmiertelnych jest jedno dziecko, wśród rannych – dwoje. Stan kilkunastu rannych jest ciężki. Na miejsce wypadku wysłano cztery śmigłowce z ekipami medycznymi i 30 karetek pogotowia.

Po południu akcja ratownicza została zakończona. Ze wstępnych ustaleń wynika, że to kierowca ciężarówki ponosi winę za wypadek. Jadąca z dużą prędkością ciężarówka załadowana tłuczniem uderzyła w bok autobusu, którym jechało około 60 osób. Autobus został rozerwany na dwie części, z których jedna została przysypana tłuczniem – informuje ITAR-TASS.

Nie potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, że sprawca wypadku zginął. Według najnowszych doniesień został ranny i przewieziono go do szpitala. Władze Moskwy poinformowały, że jest to 46-letni obywatel Armenii, którego siedmiokrotnie karano w minionym roku na naruszenie zasad ruchu drogowego, w tym za prowadzenie niesprawnego pojazdu.

Stan tego kierowcy jest „skrajnie ciężki”, lekarze informują, że jest on „praktycznie w śpiączce” – pisze ITAR-TASS, powołując się na przedstawiciela MSW.

PAP

drukuj