Diecezjalne Dni Młodzieży w Hartowcu

W dniach 25-28 lipca w Hartowcu odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży. To inicjatywa zrodzona na wzór XIII Światowych Dni Młodzieży, które w tym roku zaplanowano w Rio de Janeiro.

Diecezjalne Dni Młodzieży w Hartowcu nazwano Małe Rio, ponieważ w tych samych dniach w Brazylii odbywać się będą XIII Światowe Dni Młodzieży. Celem całego przedsięwzięcia jest łączenie się z młodzieżą z całego świata i dawanie świadectwa młodym diecezjan przynależności do Jezusa Chrystusa.

– Pragniemy stworzyć wyjątkowy klimat święta ludzi młodych, którzy w plenerowej przestrzeni spotkają się, by wspólnie się umacniać i dzielić wiarą, wspólnie uwielbiać Boga i karmić się Słowem Bożym. W programie umieściliśmy spotkania warsztatowe, koncerty, konferencje. A całe przedsięwzięcie Małego Rio jest udziałem w nowej ewangelizacji, której potrzebuje zarówno świat, jak i młodzi  naszej diecezji – powiedział ks. Artur Szymczyk, diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

W programie przewidziany są warsztaty uwielbienia tańca, wspólne koncerty i tańce, konferencje wygłaszane przez Roberta Tekieli wraz ze wspólnotą. Do Harnowca w tym czasie przybędą relikwie patrona Diecezjalnych Dni Młodzieży  błogosławionego Jose Sancheza del Rio. Oddał on życie w wieku 15 lat za wiarę w Chrystusa.

Diecezjalne Dni Młodzieży organizowane są pod patronatem ks. bp. Andrzeja Suskiego, ordynariusza toruńskiego oraz Michała Zaleskiego, prezydenta miasta Toruń.

rioplakat

http://www.sne.torun.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl