fot. M. Marek/Nasz Dziennik

Mary Wagner ponownie aresztowana

Mary Wagner została ponownie aresztowana w związku ze swoją działalnością na rzecz obrony życia dzieci poczętych.

W sobotę, 12 grudnia 2015 r., Mary Wagner została aresztowana przez kanadyjską policję w placówce aborcyjnej. Wagner weszła do placówki aborcyjnej w Toronto o godz. 9.10. Następnie zaczęła rozmawiać, aby nakłonić kobiety do odstąpienia od zamiaru zabicia swoich dzieci. Tradycyjnie wręczała im róże.

Cała sytuacja nie spodobała się pracownikom placówki, którzy zawiadomili policję. Ta po przyjeździe wyprowadziła Wagner poza teren placówki i ją pozostawiła. Jednakże obrończyni życia została poddana obserwacji. Gdy tylko postanowiła raz jeszcze wejść do placówki i nakłaniać kobiety do rezygnacji z przeprowadzenia zbrodni, funkcjonariusze wkroczyli, zakuli ją w kajdanki i przewieźli na posterunek policji.

Obserwujący całe wydarzenie, jej przyjaciele zdołali zawołać do Mary: „Niech cię Bóg błogosławi, a Matka Boża ma w swojej opiece” .

Całą noc Wagner spędziła na posterunku policji, a dziś czeka ją standardowa rozprawa sądowa w sprawie ustalenia wysokości kaucji za jej wypuszczenie. Raczej pewne jest, że Mary odmówi jej zapłacenia. W tej sytuacji zostanie przewieziona do więzienia dla kobiet Vanier Center w Milton koło Toronto, a więc tam, gdzie była osadzona ostatnio. W tym samym więzieniu przebywa Linda Gibgons, której rozprawa wyznaczona jest na 16 stycznia 2016.

Mary Wagner przed wczorajszą walką ze złem o życie dzieci nienarodzonych szukała umocnienia w Eucharystii. Teraz prosi, abyśmy szczególnie w zbliżającym się okresie Bożego Narodzenia pamiętali w modlitwach o dzieciach, których życie jest zagrożone.

Rafał Stefaniuk/Nasz Dziennik.pl

drukuj