Sejm – dziś głosowanie ws. całkowitego zakazu tzw. aborcji

Posłowie zagłosują dziś nad obywatelskim projektem ustawy wprowadzającym całkowity zakaz zabijania dzieci nienarodzonych. Pod projektem podpisało się 400 tys. osób. W tej kadencji to już trzecia próba zatrzymania zbrodniczego procederu aborcji.

Obywatelski projekt poparli posłowie Prawa i Sprawiedliwości, Zjednoczonej Prawicy i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Za odrzuceniem projektu opowiadają się politycy Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Wczoraj w Sejmie w sprawie obywatelskiego projektu odbyła się debata. Uczestniczyła w niej m.in. pełnomocnik inicjatywy ustawodawczej Kaja Godek [czytaj więcej].

Natomiast pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego członkowie Fundacji Pro – prawo do Życia przeprowadzili pikietę, która miała na celu uświadomienie posłom, jak ważna dla Polaków jest ochrona życia ludzkiego od momentu poczęcia [czytaj więcej].

Obecnie prawo w Polsce dopuszcza tzw. aborcję w trzech przypadkach: gdy według medyków ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiety, gdy kobieta została zgwałcona, bądź gdy lekarze uznają, że dziecko jest chore.

RIRM

drukuj