Obrońcy życia maszerowali ulicami Paryża

Setki tysięcy obrońców życia przemaszerowało ulicami Paryża. Manifestujący sprzeciwiali się także projektowi legalizacji tzw. związków homoseksualnych i adopcji przez nie dzieci.

Na marsz przyjechali obrońcy z całej Francji i innych krajów Europy m.in. z Polski. Do Paryża udała się też licząca blisko 60 osób grupa obrońców życia ze Szczecina. Są to młodzi ludzie skupieni wokół Bractwa Małych Stópek i Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, a także przedstawiciele Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Obrońcy życia protestowali także przeciwko ustawie, która w najbiższym czasie ma przyjąć francuski rząd.

– Jesteśmy tutaj po to, żeby bronić życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Przyjechaliśmy tutaj jako obrońcy życia z archidiecezji szczecińsko – kamieńskiej, gdzie od 11 lat odbywają się największe marsze dla życia, gdzie rośnie środowisko pro – life. Jesteśmy tutaj także po to żeby pokazać, że jesteśmy za godnością życia w takim wymiarze, w jaki Pan Bóg nas ukształtował. Mąż i żona to kobieta i mężczyzna. To jest małżeństwo. Samymi konsekwencjami znaczenia tych słów i tych definicji. Ta ustawa chce zmienić definicję małżeństwa. Jesteśmy świadomi tego, że one niosą ogromne zagrożenie dla godności człowieka i dla ludzkości. Nie mogło nas tu nie być – powiedziała Joanna Szałata. CZYTAJ WIĘCEJ 

Przypomnijmy socjalistyczny rząd Francji chce wpisać do kodeksu cywilnego definicję małżeństwa w następującym brzmieniu: „Małżeństwo zawierają dwie osoby różnej płci lub tej samej płci.

– Pragniemy bronić wartości, które wydają się podstawowe dla społeczeństwa i dla przyszłości naszego kraju, jakim jest Francja. Z drugiej strony bardzo pozytywne jest to, że Francja przy całej swojej laickości, czy opieszałości bardzo ładnie się mobilizuje. Myślę, że potęga tej manifestacji, która się przygotowuje będzie mogła pokazać ogromne zaangażowanie Francuzów. Porównuje się tę manifestację do manifestacji jaka była organizowana na rzecz wolnych szkół, w tym – oczywiście – szkół katolickich – powiedział ks. Tadeusz Śmiech.

Wypowiedź Joanny Szałaty:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl