Do Paryża zostanie skierowanych 1,5 tys. dodatkowych żołnierzy

W ramach działań antyterrorystycznych do Paryża i okolic w piątek wieczorem lub w sobotę rano zostanie skierowanych dodatkowych 1,5 tys. żołnierzy. Będą ochraniać m.in. szkoły, szpitale czy obiekty religijne – ogłosił prefekt policji Michel Cadot.

W rozmowie z dziennikarzami przypomniał, że w związku z zamachami z 13 listopada, w których zginęło 129 osób, na początku tygodnia w regionie paryskim rozmieszczono tysiąc dodatkowych wojskowych.

Cadot wyjaśnił, że zadaniem kolejnych 1,5 tys. żołnierzy będzie ochrona gimnazjów, liceów, szpitali, ośrodków religijnych i kulturalnych, transportu miejskiego i centrami handlowymi.

Naszym celem „jest wzmocnienie widocznej obecności uzbrojonych patroli” przed takimi miejscami – wyjaśnił.

Już wcześniej te obiekty ochraniało 3,9 tys. żołnierzy w ramach operacji, którą rozpoczęto po zamachach na początku stycznia na redakcję satyrycznego tygodnika „Charlie Hebdo” i sklep koszerny w Paryżu.

Cadot potwierdził też, że co najmniej do niedzieli zostanie utrzymany zakaz demonstracji i zgromadzeń publicznych w Paryżu, który obowiązuje od ubiegłotygodniowych ataków.

Zapowiedział jednak, że takie ograniczenia najpewniej nie potrwają długo. Władzom zależy, by działały targi z jedzeniem, jarmarki organizowane na świeżym powietrzu czy pchle targi. W środę ma się rozpocząć jarmark świąteczny na Polach Elizejskich – przypomina agencja EFE.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl