fot. PAP/Leszek Szymański

J. Kopcińska: Apeluję do protestujących w Sejmie o zakończenie tej formy protestu

Chciałam zaapelować do osób, które protestują w Sejmie, o zakończenie tej formy protestu i o to, abyśmy – tak jak deklarowała dzisiaj opozycja – usiedli razem i pracowali nad mapą drogową systemu wsparcia osób niepełnosprawnych – oświadczyła w piątek rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Joanna Kopcińska na konferencji prasowej zaapelowała do protestujących w Sejmie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów o zakończenie tej formy protestu.

„Chciałam poprosić osoby, które protestują w Sejmie, o zakończenie tej formy protestu, to co przedstawił rząd premiera Mateusza Morawieckiego, to projekt zmian systemowych. Apeluję o zakończenie protestu i o to, abyśmy – tak jak deklarowała dzisiaj opozycja – usiedli razem i pracowali nad mapą drogową systemu wsparcia osób niepełnosprawnych” – powiedziała rzecznik rządu.

Politycy partii opozycyjnych podpisali w piątek „pakt solidarnościowy”, który jest zobowiązaniem do spełnienia czterech postulatów na rzecz osób niepełnosprawnych. Postulaty dotyczą dodatku rehabilitacyjnego, reformy systemu orzecznictwa, wsparcia w dostępności do urzędów i miejsc pracy oraz wykonania wyroku TK ws. „realizacji karty praw osób z niepełnosprawnościami”.

PAP/RIRM

drukuj