Polska pod wpływem układu wyżowego

Jak informuje IMGW, Europa południowa i środkowa znajdują się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem układu wyżowego z centrami nad środkową i południową Europą, w polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie początkowo rosnąć, a później spadać.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu miejscami rozpogodzenia. Na wschodzie i w centrum początkowo opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Przed południem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 1 st. na północnym wschodzie i wschodnim Pomorzu do 4 st. na zachodzie i południu, na Dolnym Śląsku do 5 st. Wiatr słaby zmienny z przewagą kierunków zachodnich.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. W zachodniej połowie kraju okresami opady śniegu i śniegu z deszczem, a na zachodnim Pomorzu również deszczu i mżawki. Temperatura minimalna od -4 st. na wschodzie do 1 st. na zachodzie, w centrum około-1 st. Wiatr przeważnie południowo-wschodni i południowy, słaby, nad morzem okresami umiarkowany.

We wtorek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, okresami opady śniegu i śniegu z deszczem, na zachodzie i południu przechodzące w opady mżawki i deszczu. Przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Mgły gdzieniegdzie mogą utrzymywać się przez znaczną część dnia. Temperatura maksymalna od 0 st. na północnym wschodzie i na wschodnim Pomorzu do 6 st. na Dolnym Śląsku, w centrum około 3°C. Wiatr słaby, zmienny, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany, południowo-wschodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami możliwe słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr słaby,północno-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr słaby, zmienny. We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj