fot. flickr.com

W Polsce zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, Europa Północna, Centralna oraz częściowo Zachodnia będzie znajdować się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże. Polska będzie w zasięgu zatoki niżu z ośrodkiem w rejonie Spitsbergenu. Z północnego zachodu na południowy wschód, będzie przemieszczać się płytka zatoka niżowa z okludującym się układem frontów atmosferycznych, za którym w miejsce powietrza pochodzenia arktycznego napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na północnym zachodzie, a początkowo również na południowym wschodzie miejscami większe przejaśnienia. Na północnym zachodzie opady deszczu, wysoko w Sudetach, w Karpatach i na krańcach wschodnich opady śniegu, a na pozostałym obszarze opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w opady deszczu, przejściowo opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na północnym wschodzie i w Karpatach do 7 cm. Miejscami silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -1 st. na wschodzie i w dolinach karpackich, w centrum około 2st., do 6 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Z czwartku na piątek zachmurzenie duże, lokalnie większe przejaśnienia. Na zachodzie opady deszczu, na pozostałym obszarze opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na wschodzie, i w rejonach podgórskich również śniegu.

W górach opady śniegu. Na wschodzie przejściowo miejscami opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -3 st., 0 st.wschodzie, w centrum około 2 st. do 4 st. na zachodzie i nad morzem, na zachodnim wybrzeżu lokalnie do 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. Na wybrzeżu wiatr w porywach do 60 km/h.

Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek zachmurzenie duże. Miejscami, zwłaszcza na południu i wschodzie, opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na wschodzie i w regionach podgórskich również śniegu. W górach opady śniegu.

Temperatura maksymalna od 1 st. na wschodzie, w centrum około 3 st., do 6 st. na zachodzie i wybrzeżu. W dolinach karpackich chłodniej, -1 st.

Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu wiatr w porywach do 55 km/h.

Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże. Opady śniegu, w godzinach popołudniowych przechodzące w deszcz ze śniegiem, przejściowo możliwe opady deszczu marznącego, powodującego gołoledź. Wieczorem opady deszczu.

Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

Z czwartku na piątek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, przeważnie północno-zachodni.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj