fot. flickr.com

W środę przelotne opady śniegu na północnym wschodzie i południu, a początkowo także w centrum 

Jak informuje IMGW, Europa będzie w zasięgu rozległego wyżu znad Wysp Brytyjskich, jedynie wschód kontynentu będzie pod wpływem niżów z głównymi ośrodkami nad północno-zachodnią Rosją i Morzem Czarnym.

Polska od zachodu przejdzie pod wpływ wyżu z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. Z północnego zachodu zacznie napływać chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego. Prognozuje się wzrost ciśnienia.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie powoli rosło.

W środę w Polsce zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, a miejscami we wschodniej połowie kraju rozpogodzenia. Przelotne opady śniegu na północnym wschodzie i południu, a początkowo także w centrum. Na terenach podgórskich i w Karpatach może przybyć 8 cm śniegu. Temperatura maksymalna od -1-0 st. na wschodzie i w centrum do 4-5 st. nad morzem i na zachodzie, tylko na Podhalu około -2 st. Wiatr będzie na ogół umiarkowany, na południowym wschodzie okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, na obszarach podgórskich Karpat do 65 km/h, północny i północno-zachodni. W górach porywy wiatru do 90 km/h, będzie tam powodował zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy ze środy na czwartek na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami tylko duże, możliwe słabe opady śniegu. Na pozostałym terenie zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na Pomorzu deszczu. Temperatura minimalna od -6, -5 st. na południowym wschodzie do 0-2 st. na zachodzie i północy, chłodniej tylko w kotlinach Karpackich, od -9 do -7 st. W północnej połowie kraju temperatura minimalna w pierwszej części nocy. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 80 km/h – zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl