fot. PAP/EPA

Prezydent USA D. Trump wygłosił orędzie o stanie państwa

Prezydent USA Donald Trump wygłosił orędzie o stanie państwa. W swoim przemówieniu skupił się przede wszystkim na kwestiach gospodarczych. Nie poruszył natomiast tematu impeachmentu.

Prezydent USA Donald Trump wygłosił orędzie o stanie państwa na dzień przed głosowaniem Senatu w sprawie jego impeachmentu.

– Nasza gospodarka jest najlepsza w historii, nasze wojsko jest całkowicie odbudowane, a jego potęga nie ma sobie równych nigdzie na świecie. Nasze granice są bezpieczne, nasze rodziny kwitną, nasze wartości są odnowione, a nasza duma jest przywrócona. Dzięki temu, mówię to do wszystkich obywateli naszego wielkiego kraju i członków Kongresu, stan naszej unii jest silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej – mówił prezydent USA.

Kondycja gospodarcza kraju była głównym tematem wystąpienia Trumpa.

– Od czasu mojego wyboru stworzyliśmy 7 milionów nowych miejsc pracy, tj. 5 milionów więcej niż eksperci rządowi przewidywali podczas poprzedniej administracji. Stopa bezrobocia jest najniższa od ponad pół wieku – podkreślał Donald Trump.

Prezydent USA nie odniósł się natomiast do procesu impeachmentu, który toczy się wobec niego. Tuż po orędziu Trumpa szefowa Izby Reprezentantów podarła jego przemówienie.

Zachowanie Nancy Pelosi jest szeroko komentowane w mediach. Eksperci wskazują, że najlepiej ukazuje ono obecne relacje między Demokratami a Republikanami.

– To był manifest kłamstwa – stwierdziła Nancy Pelosi.

Proces impeachmentu Trumpa rozpoczęła Izba Reprezentantów rządzona przez Demokratów. Wyrok wyda jednak Senat, w którym większość mają Republikanie. Decyzja zapadnie w środę.

TV Trwam News

drukuj