A. Duda rozmawiał telefonicznie z prezydentem Francji

Prezydent Andrzej Duda w rozmowie telefonicznej z François Hollande’m wyraził słowa współczucia w związku z niedawnymi zamachami terrorystycznymi we Francji. „Ta tragedia wstrząsnęła Polakami” – podkreślił prezydent RP.

Do rozmowy doszło dziś popołudniu. Jak czytamy na oficjalnej stronie prezydenta RP, Andrzej Duda wskazywał, że Francja jest ważnym sojusznikiem Polski, która jest gotowa okazać jej pomoc w walce z zagrożeniem terrorystycznym.

Proszę przyjąć wyrazy solidarności ode mnie i od całego narodu polskiego. (…) Potępiamy z całą mocą ten akt terroru, uderzający w europejskie wartości – mówił Andrzej Duda.

Dziękując za wsparcie, François Hollande podkreślił, że Francja jest w stanie wojny. Poinformował także o udanej akcji policji i francuskich służb, czego efektem było zlikwidowanie jednej z komórek terrorystycznych na przedmieściach Paryża.

W trakcie rozmowy obu prezydentów pojawił się temat uruchomienia art. 42.7 Traktatu z Lizbony. O konkretnych rozwiązaniach w tej sprawie mają dyskutować ministrowie obrony Polski i Francji.

RIRM/prezydent.pl

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl