fot. PAP/Rafał Guz

A. Duda: Obok wrażliwości w kobietach jest także ogromna siła

Na zaproszenie Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Duda w Pałacu Prezydenckim spotkały się Panie, które przebyły chorobę nowotworową lub są w trakcie leczenia. Podczas spotkania prezydent Polski Andrzej Duda z okazji Dnia Kobiet złożył życzenia wszystkim Paniom.

Spotkaniu w Pałacu Prezydenckim przyświeca hasło „Gdy kobieca wrażliwość budzi siłę”. Prezydent Andrzej Duda życzył kobietom, aby w tych trudnych chwilach nigdy nie były samotne. Podkreślał, jak ważne jest wsparcie w czasie choroby.

Chciałbym życzyć paniom, wszystkim w Polsce kobietom, przede wszystkim, ale generalnie wszystkim ludziom, którzy są dotknięci chorobami, aby mimo tego, że są w chorobie sami, nigdy nie byli samotni. To znaczy, aby zawsze ktoś bardzo bliski przy nich był, kto będzie z nimi dzielił tę troskę i będzie ich wspierał. Po drugie, aby było wokół nich to środowisko, które ich wspiera, które panie tworzycie i za to ogromnie chciałem wam podziękować i złożyć wielkie wyrazy szacunku. Podziękować za to, że jesteście razem, że się wspieracie, a także dzięki temu wsparciu bardzo często można w trudnej sytuacji normalnie funkcjonować i można prowadzić swoje sprawy –  powiedział prezydent RP.

        

RIRM

drukuj