fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Min. A. Kwiatkowski: Okrągły stół ws. sytuacji w oświacie ma wsparcie ze strony prezydenta Dudy

Wszelkie rozmowy i działania, które zmierzają do rozwiązania spornych sytuacji mogą liczyć na wsparcie ze strony Kancelarii Prezydenta RP czy samego pana prezydenta. (…) Dlatego okrągły stół ws. sytuacji w oświacie ma wsparcie ze strony prezydenta Dudy – zapowiedział na antenie TV Trwam i Radia Maryja w programie „Rozmowy niedokończone” minister Adam Kwiatkowski.

Gośćmi poniedziałkowych „Rozmów niedokończonych” w TV Trwam byli: minister Paweł Mucha oraz minister Adam Kwiatkowski.

Jednym z zadań Prezydenta RP jest dbanie o polskie bezpieczeństwo.

– Sfera bezpieczeństwa jest taką sferą, która naturalnie kojarzy się z głową państwa, więc pan prezydent jest niezwykle aktywny, jeśli chodzi o politykę bezpieczeństwa, i to jest i wymiar krajowy, bo mówimy o: zwierzchniku sił zbrojnych, trosce o polskiego żołnierza, modernizacji polskiej armii, to jest także dzisiaj realizowana duża reforma systemu kierowania i dowodzenia polską armią. Jest to także pamięć o żołnierzach, którzy pełnią służbę w różnych miejscach na świecie, w rozmaitych formatach chociażby ONZ czy misji NATO-wskich – wskazał minister Paweł Mucha.

Prezydent Andrzej Duda obecnie składa wizytę polskim żołnierzom w Bośni i Hercegowinie.

– Tak się złożyło, że pan prezydent składając wizytę w Bośni i Hercegowinie, odwiedza polskich żołnierzy, a jednocześnie mówimy także o wizycie ważnej, bo dotyczy ona najwyższego szczebla, czyli spotkania z prezydium Bośni i Hercegowiny. Prezydent ma niezwykle bogaty kalendarz i to są oczywiście także kwestie, które są odnoszone do polityki międzynarodowej, a także w kontekście krajowym. To jest tak, że tych aktywności prezydenta jest bardzo wiele i taki jest też styl prezydentury obecnego prezydenta – powiedział Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP.

Prezydent od wtorku wznowi swoją zapowiedź wizyty we wszystkich powiatach – oznajmił minister Adam Kwiatkowski.

– Dociera tam, gdzie nie dotarł w trakcie kampanii wyborczej. Można powiedzieć, że tych miejsc które jeszcze nie były odwiedzone, jest coraz mniej. Spotkania z mieszkańcami cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, tam każdy może przyjść i każdego pan prezydent na takie spotkanie zaprasza. Myślę, że jest to ważne, że pan prezydent jest tam, gdzie mieszkają nasi obywatele – mówił sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Okrągły stół ws. sytuacji w oświacie ma wsparcie ze strony prezydenta Dudy – dodał.

– Dzisiaj musimy robić wszystko, żeby ci najmłodsi, uczniowie szkół, mogli podejść do egzaminów. My też egzaminy zdawaliśmy i wiemy, jaki to jest stres zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców. To są takie chwile, że nawet ci, którzy są najlepiej przygotowani, jednak są poddawani pewnym emocjom i musimy robić wszystko, żeby to ograniczać. Wszelkie rozmowy i działania, które zmierzają do rozwiązania spornych sytuacji mogą liczyć na wsparcie ze strony Kancelarii Prezydenta RP czy samego pana prezydenta – stwierdził minister Adam Kwiatkowski.

RIRM

drukuj