fot. prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w debacie generalnej 75. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Światu potrzeba globalnej solidarności – mówił podczas debaty ONZ prezydent Andrzej Duda. Zachęcał też do wspólnego upominania się o respektowanie praw człowieka na Białorusi i wszędzie na świecie.

Polska konsekwentnie podkreśla znaczenie praw człowieka i międzynarodowego prawa humanitarnego – akcentował prezydent Andrzej Duda podczas debaty 75. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

– Dlatego poprzez Radę Praw Człowieka ONZ, w której Polska pełni obecnie trzyletni mandat, zaapelowałem do społeczności międzynarodowej o zwrócenie uwagi na łamanie prawa człowieka na Białorusi. Cieszę się, że doszło do posiedzenia Rady w tej sprawiepowiedział Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że Białorusini (jak każdy wolny naród) mają prawo do suwerennego kształtowania swojej politycznej przyszłości bez ingerencji zewnętrznej.

– W imię solidarności powinniśmy wszyscy mówić jednym głosem i upominać się o respektowanie podstawowych praw człowieka tak na Białorusi, jak i w innych miejscach na świecie. Nie może być zgody na represjonowanie przeciwników politycznych, masowe aresztowania pokojowych demonstrantów i używanie wobec nich przemocy czy tortur w żadnym państwie – zaznaczył prezydent RP.

Jak mówił Andrzej Duda, naruszanie norm prawa międzynarodowego musi wiązać się z konsekwencjami. Jednostki za to odpowiedzialne muszą być pociągane do odpowiedzialności.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl