PO przedstawi własny projekt prorodzinny

Platforma Obywatelska ma dziś przedstawić swój projekt dotyczący pomocy rodzinom. To odpowiedź na program „Rodzina 500 plus”, który wprowadza rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna na antenie telewizji publicznej powiedział, że projekt jego partii przewiduje m.in. likwidację dolnego progu dochodowego. Zapewniał, że Platforma nie pozwoli na bezkarne zadłużanie budżetu. Według niego w budżecie są miejsca, z których można wziąć środki na realizację tego programu.

Poseł Janusz Śniadek z sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny z niedowierzaniem podchodzi do tych propozycji.

– Mieli możliwość realizacji tych wszystkich dobrych rzeczy, o których próbują dzisiaj opowiadać, że rzekomo chcą je wprowadzać. Natomiast to nie kto inny, jak Platforma podwoiła polski dług publiczny. Opowiadanie dzisiaj o tym, że oni chcą stać na straży budżetu to rekord hipokryzji – komentuje Janusz Śniadek.

Program Rodzina 500 plus przewiduje wprowadzenie świadczenia wychowawczego w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko (w przypadku mniej zamożnych rodzin również na pierwsze dziecko). Program ma wejść w życie 1 kwietnia tego roku.

RIRM

drukuj