fot. twitter.com/Platforma_org

PO przedstawiła pakiet propozycji na rzecz reformy służby zdrowia

Platforma Obywatelska chce realizować wielki program zdrowotny. Kierownictwo tej partii przedstawiło dziś pakiet propozycji na rzecz reformy służby zdrowia.

Wśród nich jest m.in. stworzenie sieci 100 tzw. szpitali bezlimitowych, przeprowadzenie powszechnych badań Polaków oraz utworzenie oddziałów rehabilitacji pocovidowej.

Sceptycznie na deklaracje największej partii opozycyjnej patrzą politycy Prawa i Sprawiedliwości. Senator Jan Maria Jackowski podkreśla, że PO pokazała już to, co potrafi zrobić w służbie zdrowia, w latach 2007-2015.

– Chaos, nieustanne reformy, pogarszanie się dostępności do usług medycznych. Stąd w tej chwili tego typu propozycje, które są bez pokrycia, ponieważ składanie takich deklaracji na razie nic nie kosztuje. Po prostu są mało wiarygodne, ponieważ jak miały się deklaracje do ich realizacji, wiemy z okresu, kiedy Platforma Obywatelska była odpowiedzialna za Polskę – wskazuje Jan Maria Jackowski.

Według PO realizacja tego programu to koszt około 100 miliardów złotych. Środki te miałyby pochodzić m.in. z [Krajowego Planu Odbudowy] czy zysku Narodowego Banku Polskiego.

Rząd Zjednoczonej Prawicy walczy obecnie z trzecią falą pandemii. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o ponad 31 tysiącach nowych przypadków koronawirusa.

RIRM

drukuj