fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

PO ogłosiła własny projekt ustawy „500 plus”

Platforma Obywatelska ogłosiła własny projekt ustawy „500 plus”, ale na każde dziecko. Według PO, projekt Prawa i Sprawiedliwości wyklucza trzy miliony dzieci, które urodziły się jako pierwsze.

Projekt Platformy ma zlikwidować dolny próg dochodowy. Partia deklaruje że będzie szukać w budżecie środków na realizację tego programu.

PO budzi się i za pomocą mediów krytykuje realne działania rządu PiS; ogłasza, że nie zadłuży budżetu, ale nie poinformowała skąd weźmie pieniądze  – mówi poseł Bożena Borys–Szopa, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

– Jest program „500 plus”. Po ogólnokrajowych konsultacjach, po wysłuchaniach publicznych, po wielu negocjacjach, wielu spotkaniach w terenie wchodzi do pierwszego czytania projekt przedstawiony przez rząd pani premier Beaty Szydło. Proszę natomiast zwrócić uwagę, że Platforma Obywatelska w tej chwili właściwie wszystko neguje i uznaje, że „oni wiedzą lepiej”. Przypomnę tylko choćby sprawę sześciolatków, jednorazowych dodatków dla najniższych emerytur  i rent. Oni nagle po ośmiu latach rządów uznali, że trzeba byłoby dać więcej, ale przez osiem lat nie zastanawiali się nad tym – zauważa Bożena Borys–Szopa.

Program PiS Rodzina 500 plus przewiduje wprowadzenie świadczenia wychowawczego w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko (w przypadku mniej zamożnych rodzin również na pierwsze dziecko). Program ma wejść w życie 1 kwietnia tego roku.


RIRM

drukuj