T. Poręba: Obietnice wyborcze PO obarczone są brakiem wiarygodności

Obietnice wyborcze Platformy Obywatelskiej obarczone są brakiem wiarygodności – ocenił szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba.

Jutro w Warszawie Koalicja Obywatelska Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zainauguruje kampanię wyborczą do samorządu. Zaprezentowane ma zostać m.in. hasło wyborcze koalicji i sześć głównych propozycji programowych.

Europoseł Tomasz Poręba na antenie radiowej Jedynki powiedział, że politycy PO już pokazali, że nie są w stanie swoich obietnic dotrzymać a złożonych deklaracji wypełnić.

– Platforma ma generalnie problem z wiarygodnością. Obi obiecywali już w 2007, 2011 r. dziesiątki rzeczy. Miały być obniżone podatki, miał być podatek liniowy, miał być zlikwidowany NFZ. Te zobowiązania czy te pomysły, które pewnie padną ze strony Platformy są obarczone jednym takim grzechem pierwotnym – po prostu brak wiarygodności – podkreślił Tomasz Poręba.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zostanie przeprowadzona 4 listopada.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl