A. Mól: Chcemy pokazać konkretne rozwiązania dla Polaków, natomiast Platforma Obywatelska opiera swoją kampanię na antywartościach

Chcemy pokazać i już pokazaliśmy konkretne rozwiązania dla Polaków na kolejną czteroletnią kadencję, natomiast Platforma Obywatelska opiera swoją kampanię na antywartościach. My wskazujemy konkretne propozycje, konkretne wartości, jasno wypowiadamy się na temat świętości życia, a z drugiej strony mamy spór wokół tematu tzw. aborcji i tworzenie atmosfery wręcz złości, nienawiści – mówił w sobotnim „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam Adrian Mól, wiceprezydent Torunia i kandydat PiS do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim.

Adrian Mól, wiceprezydent Torunia, ma 35 lat i od dłuższego czasu jest zaangażowany w politykę. Można zatem nazwać go reprezentantem młodego pokolenia polityków. Większość młodych ludzi jednak stroni od polityki.

– Czynników wpływających na to, że młodzi nie chcą się angażować, jest na pewno bardzo wiele i to jest temat na dłuższy wykład. Młodzi biorą informacje na temat otaczającej nas rzeczywistości głównie z mediów społecznościowych. One bardzo zniechęcają młode osoby do działalności w sferze polityki, ale również w innych sferach społecznych, społeczno-gospodarczych. Widzimy to, organizując różne inne wydarzenia, chociażby w naszym mieście, ale też w regionie. Młode osoby nie za bardzo czują potrzebę, żeby się angażować, wolą się zamknąć w czterech ścianach, używając smartfonów czy innych urządzeń elektronicznych – zwrócił uwagę samorządowiec.

Nie jest to jednak diagnoza dotycząca wszystkich młodych.

– Jest dużo młodych osób, które jednak chcą się angażować, chcą pracować dla Polski i myślę, że nasza Ojczyzna jest dla nich bardzo ważna – podkreślił gość „Polskiego punktu widzenia”.

Wśród młodego pokolenia występuje wielu niezdecydowanych wyborców. Prawo i Sprawiedliwość próbuje pozyskać tę grupę, oferując programowe rozwiązania dla młodych, takie jak zwolnienie z podatku dochodowego do 26. roku życia.

– Niestety wiele młodych osób nie ma świadomości, skąd się wzięło to rozwiązanie i kto wymyślił to rozwiązanie (czyli formacja, którą mam przyjemność reprezentować – Prawo i Sprawiedliwość). Myślę, że trzeba kłaść mocny akcent na to, aby to przypominać, ale są również inne działania, które jako Prawo i Sprawiedliwość też prowadzimy. Myślę, że to przykład tego, że jesteśmy formacją, która dotrzymuje słowa – zaznaczył Adrian Mól.

Wskazał, że dla młodych ważniejsze są konkrety niż kampania wyborcza opierająca się na emocjach.

– Myślę, że flagowym programem, który zachęca młode osoby w wieku 25+ to jest program „Bezpieczny Kredyt 2 procent”, który jest bardzo dobrze odbierany przez to pokolenie, które już założyło rodziny albo jest tuż przed założeniem rodziny – podkreślił kandydat PiS do Sejmu.

Wspomniany program pozwala wziąć niskooprocentowany kredyt mieszkaniowy.

Wiceprezydent Torunia zwrócił uwagę, że rozmowy z młodymi powinny przebiegać w pozytywnej atmosferze i opierać się na rzeczowych argumentach. Ważne jest też uświadamianie ich, jak wyglądała Polska przed 2015 rokiem.

– Dobrym przykładem jest poziom bezrobocia. W Toruniu i w regionie mieliśmy ten poziom grubo powyżej 14 proc., w tej chwili bezrobocie w samym Toruniu to jest zaledwie trzy procent. Można powiedzieć, że to jest zdrowy poziom – zdrowy w tym sensie, że wszystkie osoby, które potrzebują pracy, tę pracę znajdują. Jeśli chodzi o całe województwo, to jest to poziom siedmiu procent. Możemy znaleźć pracę, praca jest. O tym też musimy mówić młodym osobom – wyjaśnił.

Dodatkowo za rządów Zjednoczonej Prawicy rozwijana jest infrastruktura w całym kraju. Inwestuje się m.in. w remonty i przebudowę dworców kolejowych. Partia rządząca mocno wspiera finansowo samorządy.

Kandydat na posła zaznaczył również, że Prawo i Sprawiedliwość prowadzi kompleksową politykę proobronną, wprowadzając szereg reform związanych z bezpieczeństwem państwa.

– Znowu wrócę do przykładu Torunia. Wojna na Ukrainie pokazuje nam, jakie znaczenie dla obronności kraju ma artyleria. Toruń ma wieloletnie tradycje artyleryjskie, przez rząd PO-PSL często zapominane, natomiast dzięki panu ministrowi Błaszczakowi w Toruniu nie tak dawno powstała Akademia HIMARS. Tych zestawów HIMARS zamówiliśmy (jeśli się nie mylę) kilkaset. (…) Centrum szkoleniowe polskiej artylerii jest właśnie w Toruniu. Czegoś takiego nie było wcześniej. Jest duży poligon pod Toruniem, ale artylerię traktowano po macoszemu – zwrócił uwagę kandydat PiS do Sejmu.

Adrian Mól na antenie TV Trwam poruszył też temat niedzielnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach.

W tym samym czasie również opozycja miała swoje wydarzenie polityczne – Marsz Miliona Serc (choć według policyjnych danych uczestników było znacznie mniej). Inicjatywa została ogłoszona przez Donalda Tuska, by wykorzystać proaborcyjne nastroje środowisk lewicowo-liberalnych do poszerzania elektoratu.

– My chcemy pokazać i już pokazaliśmy konkretne rozwiązania dla Polaków na kolejną czteroletnią kadencję, natomiast Platforma Obywatelska opiera swoją kampanię na antywartościach. (…) Widzimy, jaka jest różnica między nami a opozycją. My wskazujemy konkretne propozycje, konkretne wartości, jasno wypowiadamy się na temat świętości życia, a z drugiej strony mamy spór wokół tematu aborcji i tworzenie atmosfery wręcz złości, nienawiści – mówił gość „Polskiego punktu widzenia”.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl