fot. pixabay.com

Wicepremier Ukrainy: Kolejne statki ze zbożem i rudą żelaza wypłynęły z naszych portów

Trzy statki ze zbożem i rudą żelaza wypłynęły z portu w Czarnomorsku i portu Piwdennyj, a kolejnych pięć jednostek czeka na zacumowanie w celu załadunku – poinformował w niedzielę ukraiński wicepremier, Ołeksandr Kubrakow.

Trzy masowce – pływające pod banderą Liberii i Palau – wykorzystując tymczasowy korytarz utworzony przez Ukrainę, wyeksportowały 127 tys. ton żywności i rudy żelaza – przekazał Kubrakow.

Pięć masowców, czekających na załadunek, ma wyeksportować prawie 120 tys. ton ukraińskiego zboża do Afryki i Europy.

Tymczasowy korytarz humanitarny został utworzony przez Ukrainę po wycofaniu się Rosji z tzw. umowy zbożowej, na mocy której – mimo wojny – kontynuowany był eksport żywności z Ukrainy droga morską.

Tymczasowy korytarz nie dorównuje poprzedniej trasie ani pod względem wielkości, ani też pod względem bezpieczeństwa. Podczas obowiązywania umowy zbożowej Ukraina była w stanie eksportować 30 mln ton zboża rocznie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl