PAP/EPA

Chiny i Indie wzywają do pokojowego zakończenie ukraińskiego kryzysu

Chiny i Indie wezwały w sobotę podczas obrad Zgromadzenia Ogólnego ONZ do zakończenia wojny na Ukrainie i pokojowego rozwiązania kryzysu.

„Wzywamy wszystkie zainteresowane strony do zapobiegania eskalacji kryzysu i ochrony uzasadnionych praw i interesów krajów rozwijających się” – powiedział Wang Yi, chiński minister spraw zagranicznych.

„Priorytetem jest ułatwienie negocjacji pokojowych” – podkreślił.

Wezwał do sprawiedliwej i pragmatycznej dyskusji na temat pokojowego rozwiązania kryzysu.

Jak pisze AFP chiński minister spotkał się w Nowym Jorku z Dmytro Kułebą, szefem resortu spraw zagranicznych Ukrainy i zapewnił go, że Pekin jest za poszanowaniem „integralności terytorialnej wszystkich krajów”.

Z kolei minister spraw zagranicznych Indii, Subrahmanjam Dżaiszankar,  powiedział, że jego kraj stoi po stronie „dialogu i dyplomacji”.

„Ponieważ konflikt na Ukrainie szaleje, często jesteśmy pytani, po której jesteśmy stronie. A nasza odpowiedź za każdym razem jest bezpośrednia i szczera. Indie stoją po stronie pokoju i będą tam stać twardo” – mówił minister spraw zagranicznych Indii.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl