PAP/EPA

Na Ukrainie znaleziono masowe groby pomordowanych cywilów

Z Ukrainy docierają dramatyczne obrazy. Na terenach, z których wycofywali się Rosjanie, znaleziono masowe groby cywilów zamordowanych strzałem w tył głowy.

Rosyjskie wojska od kilku dni przegrupowują swoje siły.

– Nasi obrońcy odzyskują kontrolę nad miejscowościami w obwodach Kijowa i Czernihowa. Coraz więcej ukraińskich flag powiewa się na terenach, które były okupowane – podkreślił prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

Po wycofaniu się wojsk agresora z okolic Kijowem na jaw wychodzą przerażające informacje. W Buczy, Irpieniu i Hostomlu pod gruzami zniszczonych budynków znalezione zostały ciała zamordowanych w okrutny sposób cywilów.

– Te obrazy łamią serce, znaleźliśmy masowe groby wypełnione cywilami, znaleźliśmy ciała ludzi, którzy mieli związane ręce i nogi, z dziurami po kulach z tyłu głowy – oznajmił rzecznik prezydenta Ukrainy, Serhiej Nikiforow.

Doradca Wołodymyra Zełenskiego, Ołeksij Arestowycz, zwrócił uwagę, że o tych zbrodniach powinien dowiedzieć się cały świat.

– Wśród znalezionych ofiar zbrodni wojennych są zgwałcone kobiety, które próbowano spalić, zabici przedstawiciele władz lokalnych, dzieci, starsi ludzie, mężczyźni, wiele osób ma związane ręce, widać ślady tortur – zaznaczył.

Jak podkreślał inny doradca prezydenta Ukrainy, Mychajło Podolak, trudno na razie określić skalę zbrodni.

„Ci ludzie nie byli w wojsku. Nie mieli broni. Nie stanowili zagrożenia. Ile jeszcze takich przypadków dzieje się obecnie na terytoriach okupowanych?” – zaznaczył Mychajło Podolak.

Obecnie Ukraina przygotowuje się na  kolejny atak ze wschodu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl