fot. Tomasz Strąg

Wicepremier J. Kaczyński: Atak cybernetyczny został przeprowadzony z terenu Federacji Rosyjskiej

Rosjanie dopuścili się ataku cybernetycznego przeciwko Polsce – wynika z informacji zebranych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służbę Kontrwywiadu Wojskowego. Ofiarą hakerów padli urzędnicy, posłowie i ministrowie.

O atakach cybernetycznych ze strony Rosji poinformował wicepremier, przewodniczący komitetu ds. bezpieczeństwa narodowego i spraw obronnych, Jarosław Kaczyński.

– Analiza naszych służb oraz służb specjalnych naszych sojuszników pozwala na jednoznaczne stwierdzenie, że atak cybernetyczny został przeprowadzony z terenu Federacji Rosyjskiej. Jego skala i zasięg są szerokie – wskazał Jarosław Kaczyński.

Celem ataku byli polscy urzędnicy, ministrowie oraz posłowie różnych opcji politycznych. Wicepremier podkreślił, że obecnie prowadzone są działania wyjaśniające. Zabezpieczane są także dowody ataków.

– Począwszy od dzisiaj do osób poszkodowanych w tym ataku oraz potencjalnie narażonym na jego skutki udają się funkcjonariusze policji z informacją o tym incydencie. Każdemu poszkodowanemu i potencjalnie poszkodowanemu będzie przedstawiona odpowiednia ścieżka zabezpieczenia elektronicznego poczty e-mail – mówił prezes PiS.

 W ubiegłym tygodniu na jaw wyszedł atak hakerski na prywatne konto mailowe szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. Jego wiadomości zostały skradzione, a później opublikowane w internecie. Eksperci wskazali, że część e-maili została sfabrykowana, mimo to opozycja przekazuje dalej skradzione i opublikowane wiadomości. Wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo zaapelował o rozwagę, by nie ulegać dezinformacji prowadzonej przez Rosjan.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl