PO zapowiada nową ofertę programową dla seniorów

Platforma Obywatelska zapowiada „Narodowy Program Senioralny”. Jego założenia ma zaprezentować 1 października w Gdańsku. Dokument to element nowej oferty programowej Platformy – powiedziała była premier Ewa Kopacz na konferencji w Sejmie. 

Polityk Platformy Obywatelskiej opowiedziała się m.in. za – jak to stwierdziła – „realnym” skróceniem kolejek do lekarzy oraz waloryzacją rent i emerytur. Platforma ma też przedstawić szczegółowe programy m.in. dotyczącego alzheimera.

PO opowiada się za wprowadzeniem bonów refundacyjnych na leki i rehabilitację. Równocześnie krytykuje program bezpłatnych medykamentów dla seniorów 75 plus, który wprowadził rząd Beaty Szydło.

Wszystkie propozycje PO można określić jednym słowem – spóźnione – ocenił europoseł Prawa i Sprawiedliwości Bolesław Piecha, były minister zdrowia.

– Osiem lat działań naprawczych w ochronie zdrowia ani niczego nie uzdrowiło, ani nie skróciło kolejek, ani nie poprawiło dostępności do leków, zwłaszcza osób, które z tych leków muszą korzystać, bo są to nasi seniorzy. Kroczymy dość konsekwentnie tą drogą programową. Po pierwsze, bezpłatne leki dla seniorów – są. Fakt, wprowadza się je oszczędnościowo i bardzo ostrożnie, ponieważ musimy pamiętać o tym, że budżet państwa ma określone możliwości. Z tego co rozmawiałem na Radzie Politycznej z panem ministrem Radziwiłłem, wiem że ten program będzie poszerzany. Co do innych zasad, rozwiązania, o których mówi Platforma Obywatelska, o jakimś bonie zdrowotnym na sanatoria, na rehabilitację, to jest to na tyle spóźniona propozycja, że nie powinna mieć znaczenia – komentował Bolesław Piecha.

O dokładnych propozycjach Platformy mamy się dowiedzieć 1 października. Wtedy w Gdańsku odbędzie się ogólnopolska konwencja PO, podczas której przyjęty ma zostać nowy program pt. „Polska obywatelska 2.0”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl