PO złoży wniosek o wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza

Będzie drugi wniosek o odwołanie szefa MON Antoniego Macierewicza. Politycy Platformy Obywatelskiej jeszcze dziś mają złożyć wniosek o wotum nieufności dla ministra obrony. W ich ocenie działania ministra Antoniego Macierewicza obniżają bezpieczeństwo Polski. Wskazują m.in. na odejścia żołnierzy z wojska.

Poseł Wojciech Skurkiewicz, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej, widzi ten wniosek w kontekście wojny o przywództwo w opozycji. Zauważa, że tylko jedna partia w opozycji może wnioskować o odwołanie konstytucyjnych ministrów.

– Bez wątpienia Grzegorz Schetyna i Platforma cały czas rywalizuje o to  swoiste przywództwo w opozycji i ten wniosek jest również kolejnym etapem w tej rywalizacji. Nie ma przesłanek merytorycznych, żeby po raz drugi w tej kadencji zgłaszać wniosek o odwołanie ministra obrony narodowej. Minister obrony narodowej robi wiele dobrego, zmienia polską armię i polskie wojsko na lepsze, kontynuuje modernizację techniczną polskiej armii, godnie reprezentuje Polskę i polskie wojsko na arenie międzynarodowej w strukturach NATO – wskazuje Wojciech Skurkiewicz.

Także premier Beata Szydło podczas dzisiejszej konferencji prasowej zapewniła, że nie rozważa dymisji ministra Antoniego Macierewicza.

Wniosek o wotum nieufności dla szefa MON politycy PO zapowiedzieli w ubiegłym tygodniu po spotkaniu partyjnej komisji PiS, która zajęła się sprawą byłego rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza.

RIRM

drukuj