Kolejne problemy i spory w PO

Tym razem sprawa dotyczy struktur PO w Szczecinie. Poseł Sławomir Nitras rezygnuje z funkcji szefa partii w tym mieście. Polityk oskarża swoich kolegów o tzw. pompowanie kół.

O manipulacje przy wyborach delegatów partyjnych i pompowanie kół polityk obwiniał wiceministra Stanisława Gawłowskiego – swojego konkurenta.

„Nie będę przykładał ręki do tego patologicznego procesu” – mówił poseł Nitras, który wysłał w tej sprawie list do premiera Donalda Tuska. Jak na razie nie ma żadnej odpowiedzi. Jednak wojna w Platformie trwa także w innych miastach naszego kraju.

Prof. Andrzej Zybertowicz – socjolog zwraca uwagę, że sytuacja ta pokazuje, iż PO w warunkach stresu reaguje zaniżeniem standardów.

– Spadek notowań PO i podwyższenie notowań PiS wytworzyło ciśnienie na wewnętrzną sytuację Platformy,  z którą działacze sobie nie radzą. Sięgają bowiem po nerwowe posunięcia, tego typu, jak pompowanie kół. Można powiedzieć, że Platforma jest organizacją, która w warunkach stresu reaguje zaniżeniem standardów – powiedział prof. Andrzej Zybertowicz.

Niestety, aby załapać się na kolejne rozdanie parlamentarne, takich nieuczciwych sytuacji będzie coraz więcej – dodaje prof. Andrzej Zybertowicz.

– Ta sytuacja będzie odsłaniała prawdziwe oblicze aktywu tej partii – ludzi, którzy przyszli po, jak to się mówi, konfitury i prywatne korzyści, a nie w celu zmiany Polski. Tego typu sytuacji – nieuczciwych, wewnętrznych gierek, żeby załapać się na kolejne rozdanie parlamentarne, będzie w tej partii coraz więcej – dodał prof. Andrzej Zybertowicz.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl