VI Pielgrzymka Akademicka WSKSiM do św. Józefa

Wspólnota Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej po raz szósty wyrusza dziś na doroczną pielgrzymkę akademicką do Sanktuarium  św. Józefa w Kaliszu. Transmisja w Radiu Maryja, TV Trwam i Radiu Rodzina z Kalisza.

W tym roku modlitewnemu spotkaniu przewodzi hasło: ”Wspólnota Akademicka miejscem wzrastania w łasce u Boga i u ludzi”. Centralnym punktem spotkania będzie Msza św. o godz. 18:00, której przewodniczył będzie ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Wcześniej studenci wezmą udział w konferencji poświęconej m.in. budowaniu wspólnoty akademickiej, realizacji życiowego powołania i roli w społeczeństwie, a także wzrastaniu w wierze.

Ks. Leszek Szkopek,  dyrektor Radia Rodzina z Kalisza podkreśla, że organizatorzy będą chcieli wskazać uczestnikom pielgrzymki, że wszystko to, co najistotniejsze, trzeba oprzeć na doświadczeniu rodziny.

– Kiedy się wychodzi z rodziny, idzie w świat, na studia, to prawdziwe budowanie musi się opierać o doświadczenia i relacje, które są trwałe. Tej trwałości powinniśmy się uczyć w rodzinach; tego stołu, którego można się chwycić i porozmawiać o wszystkich sprawach – tych trudnych i bardzo trudnych. Taki stół znajdziemy tylko w domu. Wydaje się, że o. Zdzisław Klafka, rektor WSKSiM, miał taką myśl, żeby podpowiedzieć ludziom: musicie zawsze mieć takie oparcie; uczcie się tego wszystkiego co przynosi Nazaret, w centrum którego jest Maryja i Józef. Gdzie się tego nauczyć? Właśnie w Kaliszu – powiedział ks. Leszek Szkopek.

Marta, studentka politologii w WSKSiM, na pielgrzymkę do Kalisza jedzie już piąty raz. Jak mówi, jest to czas dziękczynienia i zawierzenia św. Józefowi swoich trosk.

Jest to dobry czas pielgrzymowania, ponieważ do św. Józefa, do Kalisza jedziemy modlić się o dobrego męża, dobrą żonę. Sądzę, że św. Józef wysłucha naszych próśb i pomoże w życiu. Jest to też bardzo dobry czas ze względu na to, że pielgrzymka jest na początku roku akademickiego, więc można zanieść do św. Józefa wszelkie intencje z tym związane. Pielgrzymkę co roku organizują władze naszej uczelni. Pielgrzymka cieszy się bardzo dużą frekwencją – nawet osoby z pierwszego roku, które dopiero przyjechały do Torunia i oswajają się z byciem studentem bardzo chętnie w tych wyjazdach uczestniczą. Myślę, że jest to budujące dla każdego z nas i każdy z nas wraca z Kalisza umocniony.

Dawid Helsner, student II roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej do Kalisza udaje się po raz drugi.

Zawsze na początku naszego roku akademickiego pielgrzymujemy tam, aby wypraszać u św. Józefa potrzebne dla nas łaski. Do św. Józef jadę się  modlić o dobrą żonę; ale również o wytrwałość w nadchodzącym roku akademickim; o to, abym potrafił dobrze przyswoić wiedzę i abym wzrastał duchowo, by wzrastała także moja wiedza, bym mógł jak najlepiej ją wykorzystać.

Przypomnijmy WSKSiM, jako jedno z dzieł wyrosłych przy Radiu Maryja wkracza w 12. rok swojej działalności. Od tego roku akademickiego uczelnia proponuje nowoczesny system nauczania przez internet – mówi dr Dorota Żuchowski, dziekan WSKSiM.

Nasza propozycja skierowana jest do studentów studiów niestacjonarnych, którzy chcieliby podjąć studia licencjackie, studia I stopnia na kierunkach: Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna oraz Politologia; do tych, którzy na co dzień są może trochę zabiegani, bo pracują zawodowo, a chcieliby się jeszcze dokształcać. Taka opcja istnieje dzięki włączeniu w większym stopniu możliwości internetowych. Będą to zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość – duży procent zajęć odbędzie się przez internet, przez naszą platformę edukacyjną, a tylko raz w miesiącu będzie odbywał się zjazd w Toruniu na zajęciach warsztatowych, językowych, takich które wymagają już praktycznej nauki – zaznacza dr Dorota Żuchowska.

Studia niestacjonarne w WSKSiM to m.in.: aż 60 proc. zajęć przez internet, możliwość indywidualnych konsultacji z nauczycielami akademickimi, niższe koszty płacenia, jak również – w siedzibie uczelni – zajęcia praktyczne oraz sesja egzaminacyjna.

Patronat medialny nad pielgrzymką wspólnoty akademickiej WSKSiM do Kalisza objęło m.in. Radio Maryja.

RIRM 

drukuj