Kształcenie na najwyższym poziomie

Wysoką jakość kształcenia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej potwierdzają nie tylko kolejne roczniki dobrze wykształconych i przygotowanych do rynku pracy absolwentów, ale także oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej i wyniki rankingów.

 

Już po raz czwarty w ogólnopolskiej klasyfikacji uczelni wyższych przygotowanej przez „Perspektywy” toruńska WSKSiM zajęła pierwsze miejsce w regionie i czołowe w Polsce, co potwierdza stale rosnący prestiż tej młodej, lecz prężnie rozwijającej się uczelni.

Wiedza od najwybitniejszych
WSKSiM jako jedyna niepubliczna uczelnia w Polsce i jedna z nielicznych wśród wszystkich ośrodków akademickich na terenie naszego kraju uzyskała najwyższą notę za oferowanie swoim studentom możliwości zdobywania wiedzy od wysoko wykwalifikowanych naukowców. Tym samym ranking „Perspektyw” potwierdził regułę, która od początku istnienia toruńskiej placówki przyświecała jej władzom. Ojciec dr Tadeusz Rydzyk – założyciel i pierwszy rektor uczelni, wraz z władzami zabiegał o to, by zapewnić młodym ludziom wybierającym WSKSiM kształcenie pod okiem najlepszych w skali Polski, a także docenianych na arenie międzynarodowej wykładowców. Wśród nich znajdują się pracownicy polskich uczelni wyższych, m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, czy politechnik: Łódzkiej oraz Krakowskiej. Dodatkowo przyszli politolodzy, dziennikarze, kulturoznawcy i informatycy czerpią wiedzę od zagranicznych profesorów, wśród których znalazł się m.in. wybitny medioznawca z Uniwersytetu w Toronto (Kanada) Eric McLuhan.
Twórcy rankingu najwyżej ocenili także posiadaną przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej własną bazę dydaktyczną, która oferowana jest studentom. Warto zwrócić uwagę, że oprócz sal wykładowych wyposażonych w najlepszy sprzęt ułatwiający prowadzenie zajęć uczelnia zapewnia wszystkim osobom w niej się kształcącym możliwość zamieszkania w atrakcyjnych akademikach. WSKSiM otwarta jest na każdego, kto chce zdobywać wiedzę, dlatego przystosowana jest także dla osób niepełnosprawnych. W ten sposób toruńska uczelnia likwiduje bariery ograniczające studentów. Ponadto studenci mogą korzystać z profesjonalnej sali fitness, gdzie pod okiem odpowiednio wyszkolonych trenerów mogą dbać o swoją kondycję fizyczną. Każdy student ma zagwarantowany pełen komfort nauki. Pokazał to kolejny punkt rankingu, w którym doceniono łatwy dostęp do biblioteki umiejscowionej w centrum kampusu akademickiego. Zbiory biblioteczne są stale poszerzane o pozycje książkowe związane z konkretnymi kierunkami kształcenia oferowanymi przez WSKSiM, co umożliwia rozwój zainteresowań związanych z przyszłym zawodem. Ponadto studenci mają dostęp do wszystkich czasopism, zarówno naukowych, jak również kulturalnych, specjalistycznych i prasy codziennej. Biblioteka dysponuje ponad 40 tys. pozycji książkowych, ponad 60 tytułami czasopism prenumerowanych oraz ogromnymi zasobami archiwalnymi. Wśród nich znajdują się nie tylko pozycje książkowe, ale także liczne materiały multimedialne. Ponadto w zbiorach specjalnych gromadzonych w bibliotece znajdują się starodruki i rękopisy, numizmaty, muzykalia oraz dokumenty życia społecznego związane z historią regionu, kulturą polską w kraju i za granicą oraz życiem powszednim.

Poszukiwani na rynku pracy
Studenci WSKSiM – zauważają przeprowadzający ranking – dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze naukowej, dobrze wyposażonej bibliotece i komfortowym warunkom kształcenia mają możliwość rozwoju własnych zainteresowań naukowych. Nie tylko czerpią wiedzę od znakomitych profesorów, ale przede wszystkim starają się sami ją zdobywać, m.in. kontynuując studia doktoranckie. Ponadto WSKSiM oferuje całą gamę studiów podyplomowych, które pozwalają zdobyć nowe umiejętności i dzięki temu być bardziej konkurencyjnym na rynku pracy. WSKSiM proponuje studia podyplomowe z różnych profili, m.in. są to kierunki: grafika komputerowa i techniki multimedialne, relacje międzynarodowe i dyplomacja czy rzecznik prasowy. Warto podkreślić, że w rankingu „Perspektyw” także sami pracodawcy pozytywnie ocenili przygotowanie do zawodu i zaangażowanie w pracę, jakie prezentują nasi absolwenci.
Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej stara się sprostać potrzebom rynku pracy i oczekiwaniom młodych Polaków. Dlatego stale wzbogaca swoją ofertę, a także proponuje najwyższy poziom kształcenia każdemu, kto ją wybierze. Oprócz wiedzy teoretycznej oferuje atrakcyjne praktyki, które pełniej przygotowują do przyszłego zawodu. To właśnie tutaj studenci mają zagwarantowany całościowy rozwój osobowy, zarówno intelektualny, fizyczny, jak i duchowy. Nasi studenci wyczuleni są na dobro drugiego człowieka i potrafią uszanować jego godność. Równie istotne jest rozwijanie świadomości życia we wspólnocie, jaką jest Ojczyzna. Te wszystkie aspekty sprawiają, że WSKSiM w Toruniu wyróżnia się wśród innych polskich uczelni.

 

Dr Maria Laska, prorektor WSKSiM 
drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl