Poznać reguły rządzące światem polityki

Po ukończeniu studiów licencjackich z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej postanowiłem kontynuować naukę w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, lecz tym razem na wydziale politologii.

 

Wybór studiów magisterskich w tym kierunku to nie przypadek. Nauki polityczne dają nowe spojrzenie i kształtują stosunek do ważnych wydarzeń w życiu publicznym, pomagają zrozumieć zachodzące procesy, a przede wszystkim uzupełniają i pogłębiają wiedzę z zakresu innych dziedzin. W moim przypadku stwierdziłem, że aby być fachowym dziennikarzem, muszę równie dobrze opanować obsługę kamery czy komputera, jak i być biegłym w znajomości reguł rządzących światem polityki. Bo przecież to właśnie politycy są najczęstszymi gośćmi programów telewizyjnych i są w centrum zainteresowań radiowych newsów.
Wiedziałem, że wybierając studia politologiczne w WSKSiM, zostanę najlepiej przygotowany do pracy w zakresie dziennikarstwa politycznego i nie zawiodłem się na swojej uczelni. Podczas wykładów i zajęć teoretycznych mam możliwość kontaktu z wybitnymi profesorami, analitykami, politykami i dyplomatami i czerpania od nich wiedzy. Poznaję między innymi działanie instytucji państwowych i organizacji międzynarodowych, historię myśli politycznych oraz dawne i współczesne doktryny politologiczne. Uczę się trafnej analizy zdarzeń i procesów zachodzących na arenie życia publicznego. Ale, jak wiadomo, sama teoria to jeszcze nie wszystko. Nasza uczelnia daje nam możliwość odbycia licznych i ciekawych praktyk. Poszerzamy warsztat zawodowy w instytucjach rządowych, firmach i ośrodkach samorządowych. Systematycznie możemy przyglądać się z bliska pracy i funkcjonowaniu Sejmu RP. Wiele ciekawego na temat politologii w praktyce dowiadujemy się podczas pobytu w biurach poselskich i współpracy z politykami. Do jednego z bardziej atrakcyjnych miejsc należy Parlament Europejski w Brukseli, gdzie podczas swojego miesięcznego stażu zdobyłem cenne doświadczenie, które daje szansę podjęcia pracy w strukturach administracji Unii Europejskiej na różnych stanowiskach.
Studiowanie politologii w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej polecam wszystkim, którzy chcą zrozumieć mechanizmy funkcjonowania władzy politycznej, poznać zależności między rządzącymi i rządzonymi lub po prostu lepiej orientować się w aktualnych wydarzeniach z życia publicznego.

drukuj