fot. https://www.facebook.com/WSKSiMTorun

W AKSiM rozpoczynają się warsztaty z cyklu „Nowe widnokręgi. Zrozumieć media”

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rusza dziś kolejna edycja zimowych warsztatów dla młodzieży pod hasłem „Nowe widnokręgi. Zrozumieć media”.

Wydarzenie inaugurują warsztaty muzyczne, które poprowadzi zespół Lumen. Jutro z kolei rozpoczną się warsztaty m.in. prasowe, radiowe, telewizyjne i informatyczne. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się pracownicy Radia Maryja i TV Trwam.

Młodzież będzie uczestniczyć we wspólnej Eucharystii oraz zwiedzi siedzibę toruńskiej rozgłośni i TV Trwam.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja, podkreśla, że te warsztaty przyczyniają się do całościowego rozwoju młodego człowieka.

– Są to ogólnorozwojowe warsztaty telewizyjne, radiowe, prasowe, informatyczno-multimedialne, politologiczne, aktorskie i taneczne. Poruszamy tematy dotyczące m.in. cyberbezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Tegoroczne warsztaty mają rozszerzoną ofertę z myślą o uczestnikach, którzy byli już tu wcześniej, ponieważ nie chcemy się powtarzać. Warsztaty to również inna forma wypoczynku w czasie ferii  – tłumaczy o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Zimowe warsztaty dla młodzieży potrwają do 20 lutego 2022 roku. Zajęcia w toruńskiej uczelni odbywają się cyklicznie dwa razy w roku. Są one organizowane ze środków przekazanych w ramach 1 proc. podatku na Fundację Nasza Przyszłość.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl