fot. pixabay.com

Konferencja pt. „Forum dla wsi. Zjednoczeni rolnicy gwarantem bezpieczeństwa Europy” już 25 lutego w toruńskiej uczelni

W drugiej połowie lutego (25 lutego 2023 roku) o godz. 10.00 w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się konferencja pt.: „Forum dla wsi. Zjednoczeni rolnicy gwarantem bezpieczeństwa Europy”.  Jest to projekt skierowany do rolników, ale też do wszystkich Polaków – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, w komunikacie zapraszającym na to wydarzenie.

Organizatorami wydarzenia są Akademia Kultury Społecznej i Medialnej oraz Instytut Gospodarki Rolnej. W konferencji wezmą udział rolnicy z Polski, Holandii, Niemic i Litwy.

– Ma to być forum wsi, wokół którego zbudujemy silny dialog na temat zagrożeń nadciągających między innymi z Unii Europejskiej. Staramy się pokazać, że wszyscy rolnicy, którzy teoretycznie powinni produkować, niestety teraz w najbliższych miesiącach i latach muszą zwracać szczególną uwagę na to, co dzieje się w polityce, dlatego że możemy chcieć jak najlepiej, ale jeżeli polityka zmusi nas do podejmowania ograniczeń i wyłączeń, to niestety za chwilę możemy stać się rolnikami bez ziemi, tak jak stało się to w Holandii – zaznaczyła Monika Przeworska, dyrektor w Instytucie Gospodarki Rolnej.

Konferencja będzie również okazją – jak informują organizatorzy – podjęcia tematu rozwiązań,  jakie potrzebuje polska wieś, aby gospodarstwa rolne nie upadały i miały możliwość dalszego rozwoju.

Tradycyjnie przed rozpoczęciem sympozjum wszyscy jej uczestnicy są zaproszeni na Mszę św. do Sanktuarium Najświętszej Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, która rozpocznie się godz. 8.00.

Zapisy na konferencję pod numerem telefonu: 56 650 4000.

Szczegółowy plan i prelegentów przedstawimy w najbliższym czasie.

radiomaryja.pl

drukuj