Rząd przedstawił „Plan dla wsi”

Utworzenie narodowego holdingu spożywczego, który będzie stabilizował ceny płodów rolnych; rozszerzenie sprzedaży bezpośredniej i rolniczego handlu detalicznego, promowanie polskiej, ekologicznej żywności; wielowymiarowe przeciwdziałanie suszy; większe dopłaty do paliwa rolniczego oraz zastępowanie zagranicznych pasz tymi produkowanymi w Polsce – to tylko niektóre propozycje „Planu dla wsi”, jaki w środę przedstawił rząd.

To, co w najbliższym czasie chcemy zaproponować, to jest „Plan dla wsi”, ale to będzie pierwszy etap dużego rozwoju wsi – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

– Postawiłem takie zadanie przed panem ministrem rolnictwa, przed całym jego zespołem. Polska, polska gospodarka, mając dobrych partnerów po stronie samorządów, może być silna polskim rolnictwem. Nie musimy sprzedawać naszych produktów po minimalnych marżach, a czasami trzeba powiedzieć, że jak jest jakaś klęska urodzaju, to wręcz po ujemnych marżach. Te ceny zbytu nie pokrywają kosztów. Do tego jest potrzebny mechanizm stabilizacyjny. Jakiś podstawowy mechanizm stabilizacyjny. Nasi poprzednicy, którzy rządzili przez większość czasu, przez te 30 lat – była jedna partia PSL, która rządziła przez większość czasu w ciągu tych 30 lat – nie zadbali o te mechanizmy, wręcz przeciwnie – mówił premier Mateusz Morawiecki. 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl