Bełchatów: trwają warsztaty WSKSiM „Zrozumieć Media”

W Bełchatowie odbywają się dziś warsztaty medialne „Zrozumieć Media”. Zajęcia prowadzone są przez kadrę naukową i studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz pracowników Radia Maryja i TV TRWAM.

– Rozpoczęły się jak zwykle od godziny 9.00 ogólnym wprowadzeniem w zasady działania i manipulacji mediów, następnie są trzy przejścia warsztatowe: warsztaty telewizyjne, radiowe i prasowe – informuje o. Marcin Krupa CSsR, opiekun projektu.

Adresatem cyklicznych spotkań w całej Polsce są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

– Warsztaty te skierowane są do ludzi młodych i młodzi bardzo żywo reagują na to, co jest im przedstawiane, na to, co jest na ich własnej skórze przeprowadzane. Najlepiej się uczą na tym, jak zostają w pewien sposób przez media uwiedzeni czy też zmanipulowani. Wtedy tak naprawdę doświadczają, jaka jest moc telewizji czy innych mediów – tłumaczy o. Marcin Krupa CSsR.

Dzięki takim warsztatom wiele osób po raz pierwszy może zobaczyć telewizję „od kuchni”, m.in. to, w jaki sposób powstają różnego rodzaju programy.  Uczniowie dowiadują się też o zagrożeniach, jakie wynikają z manipulacji telewizyjnej, radiowej czy prasowej.

Warsztaty zostały zorganizowane przez posła Roberta Telusa, starostę bełchatowskiego,  a także przez prezydenta miasta Bełchatowa.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl