Prezydent spotkał się ze związkowcami ws. Komisji Trójstronnej

W Pałacu prezydenckim trwa spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z ministrem pracy i przedstawicielami związków zawodowych będących stronami Trójstronnej Komisji.

Kancelaria prezydencka wskazuje, że to kolejne rozmowy poświęcone nowej formule dialogu społecznego w Polsce. Podczas spotkania m.in. podsumowane zostaną prace nad projektem ustawy o Radzie Dialogu Społecznego.

Tadeusz Majchrowicz, wiceprzewodniczący NSZZ „Solidarność”, mówi, że tym razem  spotkanie ma wydźwięk wyłącznie przedwyborczy.

Nie spodziewam się niczego szczególnego. Pan prezydent wykorzystuje każdą możliwość, żeby w kampanii wyborczej zyskać, a nie tracić. Myślę, że tak to trzeba postrzegać. Przecież o tym, że w Polsce nie funkcjonuje dialog społeczny pan prezydent już wiedział od dłuższego czasu. Bronisław Komorowski był świadkiem niewpuszczenia delegacji „Solidarności” do Sejmu, kiedy jeszcze trwała batalia emerytalna. To nie jest tak, że prezydent cały czas był człowiekiem dialogu i teraz pod jego egidą coś nowego, ważnego dla Polski się wydarzy – ocenia Tadeusz Majchrowicz.

Podobne rozmowy odbyły się w styczniu. Wówczas Bronisław Komorowski mówił, że spotkanie poświęcone było podsumowaniu „niełatwej pracy nad odbudową systemu dialogu społecznego”.

Związkowcy pod koniec czerwca 2013 roku zawiesili swój udział w pracach Komisji Trójstronnej. Związki uznały, że dialog w Komisji jest pozorowany, a ich postulaty nie są brane pod uwagę przez rząd. Od tej pory spotkania Komisji Trójstronnej odbywały się bez udziału strony związkowej.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl